آمریکای شمالی

 • آیا دونالد ترامپ، مردی که در حال حاضر با سومین همسر خود زندگی می کند و حامی سقط جنین است، می تواند نماینده ی خوبی برای جمهوری خواهان محافظه کار محسوب شود؟ جمهوری خواهانی که به واسطه ی مذهبی بودنشان شناخته می شوند و هنوز هم نتوانسته اند پاسخی مشترک برای این پرسش پیدا کنند. روز اول فوریه، در آیووا، اول رای گیری برای تایین نامزد حزب جمهوری خواه صورت می گیرد که در طول آن تد کروز و دونالد ترامپ رودرروی هم قرار خواهند گرفت.

  12 بهمن 1394
 • پدیده ای به نام دونالد ترامپ/ دونالد در حال برنده شدن است، چون از سایر رقبای خود عصبانی تر به نظر می رسد. رونالد ریگان با شعار تغییر برای آینده ای بهتر وارد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شده بود، با شعار تلاش برای نیل به رویای آمریکایی. دونالد ترامپ اما وضعیت بسیار تیره تری را به تصویر کشیده است. وی در روز شانزدهم ژوئن پس از اعلام نامزدی خود، گفت:

  11 بهمن 1394
 •  ۲) مردمنگاری علم / کار میدانی   پاسخ اندیشمندان علوم به مورد مطالعه قرار گرفتن به عنوان گروهی فرهنگی چیست؟ روش های مردم نگاری چه نقشی در مطالعه ی علمی دارند یا می توانند داشته باشند؟ هیوارد: توضیح موضوعی به این پیچیدگی در این خلاصه نمی گنجد. در آزمایشگاه، به طور کلی و در زمینه ی” FingeryEyes “ بازی پیچیده ی همخوانی و ناخوانی جریان دارد. در ابتدا الیسن کنگ و کریس ون دلیلم را برای بررسی آزمایشگاه شان درک نمی کردند. برایشان روشن نبود که در آزمایشگاه به غیر از بررسی نظریه های بیولوژیک چه می تو

   

   ۲) مردمنگاری  علم / کار میدانی

     پاسخ اندیشمندان علوم به مورد مطالعه  قرار گرفتن  به  عنوان گروهی فرهنگی چیست؟  روش های مردم نگاری چه نقشی در مطالعه ی علمی  دارند یا می توانند  داشته باشند؟

  11 بهمن 1394
 • گفت‌وگوي زير از سايت استاپ اسمايلينگ مگزين ترجمه شده است. در اين گفت‌وگو كه با تمركز بر آخرين فيلم آلتمن، «همراهان خانه‌اي در علفزار» انجام شده، به شيوه شخصيت‌پردازي آلتمن، انتخاب بازيگران، شكل داستان‌پردازي و علايق او پرداخته شده است. در اين گفت‌وگو آلتمن به بازنويسي‌هاي متعدد نقش‌ها اشاره مي‌كند تا وقتي كه يك نقش از آب در بيايد. و همين طور در مورد ساختن صحنه‌هاي مختلف فيلم كه به دليل برداشت‌‌هاي متعدد و زمان زيادي كه مي‌‌برد، آلتمن اجازه مي‌داد تا مردم در اين «برنامه‌هاي روزانه» سهيم باشند.

  ***

  11 بهمن 1394
 • گیوم موسو

  دوستان فرشتگانی هستند که وقتی بال هایمان دیگر پرواز را به خاطر نمی آورند، ما را از زمین بلند می کنند.

                                                                        گیوم موسو، دختر کاغذی

   

  گیوم موسو، نویسنده فرانسوی در سال 1974 در آنتیب واقع در جنوب فرانسه به دنیا آمد.

  05 بهمن 1394
 • برخي رابرت آلتمن را مهم‌ترين فيلمساز دهه 1970 مي‌دانند و گروهي او را غيرهاليوودي كه هاليوود او را تحمل مي‌كرد. كارگرداني مستقل و تكرو از هاليوود كه در هاليوود فيلم مي‌ساخت. بيش از 10 شماره از نيم‌ويژه‌نامه‌هاي سينما و ادبيات تاكنون به سينماي امريكا و سينماگران امريكايي اختصاص يافته‌اند. خصلت‌هاي سينماي امريكا چه در دهه‌هاي مختلف، خصوصاً در ارتباط با «هاليوود جديد» (دوران پس از ايزي رايدر، باني و كلايد و...) و چه در ارتباط با ژانر‌ها يا خيزش‌هاي مختلف، در شماره‌هاي مختلف مورد تدقيق و پيش روي شما قرار گرفته‌اند.

  04 بهمن 1394
 • آيورنوِلو، بازيگر مشهور انگليسي، با آب و تاب از ملاقاتي كه ماه آينده با گرتا گاربو خواهد داشت مي‌گويد و توضيحاتش براي بانو مابل آنقدر هيجان‌انگيز است كه او را به نفس‌نفس مي‌اندازد. كنستانس ترنتهامِ پير با نگاهي آكنده از تحقير آن دو را برانداز مي‌كند. پيرزن پرافاده رفتار بانوي جوان را در شأن آن محفل پرتجمل نمي‌داند و از هر فرصتي براي گوشزد كردن جايگاه غيراشرافي مابل به او استفاده مي‌كند.

  28 دى 1394
 •     

  دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ ایالات‌متحده، در دیدار با هوادارانش در فلوریدا، یک‌بار دیگر روی مسئله‌ی سقوط اجتماعی طبقه‌ی متوسط سفیدپوست این کشور مانور داد.

  28 دى 1394
 • space X

  این صحنه در کنگره ای مربوط به سال 2006 اتفاق افتاد که کارشناسان فضایی جهان در آن گرد هم آمده بودند: «سلام به تمامی حضار. اسم من الون ماسک است. پایه گذار اسپیس ایکس {SpaceX} هستم. تا پنج سال دیگر شما خواهید مرد!» این یک جوان 35 ساله با تی شرت و شلوار لی است که در کمال تعجب همگان، با این عبارات کوتاه، رشته سخن را به دست می گیرد. هیچ کس در سالن، حرفهای این جوان شوخ طبع که همه چیز را به مبارزه می طلبد، جدی نمی گیرد. انسان که به همین سادگی، سازنده موشک نمی شود. این کار به صرف زمان، هزینه سنگین و دسترسی به فناوری های پیچیده نیاز دارد.

  22 دى 1394
 •  در مصاحبه هایی چند، آنا زوگاس که در آن زمان  دانشجوی دکترا در  دانشگاه واشنگتن بود، و نیکلا بولد که اخیرا از دانشکاه کنتیکت  با درجه ی دکترا فارغ التحصیل شد، از نویسندگان خواستند که  مردم نگاری علم[1] را از سه  زاویه ی   نظری، کار میدانی و حدود و مخاطرات آن بررسی کنند.  مقاله ی زیر شرح سخن  پنج انسان شناس درباره ی علم و کار های گذشته و پژوهش های فعلی شان است.  بخش نهایی،  نظرات کارلو کدووف، استاد دانشگاه کینگز لندن  در باره ی این سخنان است. 

  ۱) مردم نگاری  علم / نظریه

  20 دى 1394

صفحه‌ها