عشایری

 • چوب وچماق
  مرد گله دار چماق بردوش٬ کوچ بهاره عشایرقشقایی درمسیر ییلاق های شهرستان اقلید استان فارس.
  تانیم قرن پیش غالب افرادایلیاتی  کلاهی برسر داشتند وچوب٬شلاق٬ ترکه ویا چماقی در دست.  نبودن کلاه برسررفتاری ناپسند و زشت بود و نبودن چوب دستی در دست بی احتیاطی و عیبی بزرگ محسوب می شد٬نداشتن چوب دستی احتمال قرار گرفتن در خطر گاز گرفتگی سگ ها٬نیش زدن خزندگان٬هجوم سایر حیوانات ویا همنوعان محاجم راباعث می شد.

  01 سپتامبر 2015
 • زنان طایفه میرزا از ایل بویراحمد در استان کهگیلویه وبویراحمد شادمانی خود را در یک عروسی فامیلی حومه شهر یاسوج نشان می دهند.دوران گذار٬ آیین ها ومراسم هارا هم بی نصیب از تغییر نگذاشته است . ظهوروسیع وسریع باغ ها٬تالارهاوسالن های برگزاری عروسی در فضاهای روستایی وعشایری ایران  موجب انتقال شادی ورفتارهای جمعی  شادمانی از این فضاها به این مکان ها شده است. غالبا شرکت کنندگان با لبا سهای محلی  زیر رقص نورها قرار می گیرند وبه رقص هایی می پردازند که پیش از این تعریف وجایگاهی در آیین ها ومراسم های آنان نداشته است. گاهی این شادمانی ها غرق در نور ورنگ هایی می شوندحیرت آور!

  25 اوت 2015
 • استان کهگیلویه وبویراحمد، شهرستان بویراحمد، کوچ بهاره عشایر قشقایی، حومه شهر یاسوج، طی مسیر از قشلاق های گچساران به ییلاق های شهرضا دراستان اصفهان. 
  21 ژوئیه 2015
 • در صنعت گردشگری در رابطه با گردشگر و جامعه میزبان، خوراک نه تنها به عنوان نیاز اولیه انسانی، بلکه به عنوان یک جاذبه در جایگاه مهمتری قرار دارد. سفر و گردش امروزه در قالب صنعت گردشگری بخش بزرگی از اقتصاد جهانی و برنامه­ های توسعه ­ای را به خود معطوف کرده است. دهه ­های اخیر در اقتصاد جهانی گردشگری به یکی از مهمترین بخش های صنعت خدمات تبدیل شده است. بخشی از اهمیت آن به خاطر دامنه وسیع خدمات مورد نیاز تولید ملزومات توریسم است. تولیداتی مانند: حمل و نقل، بسته بندی، اطلاعات، بازاریابی، خدمات مالی، بیمه و سایر موارد است.

  02 ژوئن 2015
 • پوستر: محسن صف‌شکن

  12 آوریل 2015