آلفرد کروبر: چهره ماه خرداد

گروه اخبار

آلفرد لوییس کروبر (Alfred Louis Kroeber) (1876-1960) یکی از مهم ترین چهره های تاریخ انسان شناسی به شمار می آید. او که شاگرد بوآس بود نخستین  دکترا در انسان شناسی در دانشگاه کلمبیا را از آن خود کرده و رشته انسان شناسی در دانشگاه برکلی کالیفرنیا را راه اندازی کرد. کروبر از همان نخستین سال های قرن بیستم در کنار بوآس از  پدران بنیانگزار  انسان شناسی آمریکا به شمار می رود که بیشتر تحقیقات خود را بر اقوام سرخپوست انجام داد. در سال 1952 او به همراه کلاید کلاکهون کتاب معروف «فرهنگ: بررسی انتقادی مفاهیم و تعاریف» را در کمبریج منتشر کردند که تا امروز یکی از مهم ترین منابع در حوزه تعارف فرهنگ به شمار می آید. انسان شناسی و فرهنگ، برای شناخت بیشتر خوانندگان ایرانی که کمتر با چهره این اندیشمند بزرگ قرن بیستم آشنایی دارند، صفحات چهره ماه خرداد را به سالروز تولد او در 11 ژوئن برابر با 21 خرداد 1392 اختصاص می دهد. و از خوانندگان علاقمند درخواست داریم چنانچه مطلبی  درباره او یا از وی در اختیار دارند برای ما ارسال کنند.  علاقمندانی که مایل باشند ترجمه ی درباره کروبر انجام دهند، می توانند با آقای حسین سراجی به آدرس زیر تماس بگیرند تا متن های مربوط را دریافت کنند.  

seraji@ut.ac.ir

 

کروبر در ویکیپدیا
http://en.wikipedia.org/wiki/Alfred_L._Kroeber

 

 

دوست و همکار گرامی

چنانکه از مطالب و مقالات منتشر شده به وسیله «انسان شناسی و فرهنگ» بهره می برید و انتشار آزاد آنها را مفید می دانید، دقت کنید که برای تداوم کار این سایت و خدمات دیگر مرکز انسان شناسی و فرهنگ، در کنار همکاری علمی،  نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان وجود دارد. برای اطلاع از چگونگی کمک رسانی و اقدام در این جهت خبر زیر را بخوانید

http://anthropology.ir/node/11294

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

انسان‌شناسی و فرهنگ

مطالب نویسنده