نراقی، احسان

 • تصویر: نراقی
  برای گشودن دریچه ای جهت فهم یا نقد کتابی که نراقی نوشته است،  راه های گوناگونی وجود دارد. فصل مشترک تمامی این راه ها اما، از خلال باز تعریف پروژه ی نراقی در تمامیت آن می گذرد. مردی که در میان سالی به سمتی مهم در سازمانی بین-المللی (معاونت امور جوانان سازمان یونسکو)  دست یافته و همان گونه که در اسناد ساواک نیز آمده (و تا پایان عمر وی نیز مشهود است)؛ عطشی سیری ناپذیر برای نزدیکی با قدرت                                                                                                          

  07 ژانویه 2015
 • دومین همایش ملی«پژوهش اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» به همت انجمن جامعه‌شناسی ایران در تاریخ 5 و 6 دی ماه 1391 با بیست و دو نشست، میزگرد و کارگاه آموزشی و با مشارکت و حمایت برخی از مراکز عالی آموزشی و پژوهشی و انجمن‌های علمی علوم اجتماعی برگزار شد.

  05 ژانویه 2013
 • 1305-1391
  جامعه شناس
  جامعه‌شناسی هم دانش است و هم کردار. منظور از کردار جامعه‌شناختی شیوۀ رفتار نشأت گرفته از دانش جامعه‌شناختی در عرصۀ جامعه و سیاست و در بیرون از فضای دانشگاه است. از پیدایش جامعه‌شناسی تاکنون، چیستی و چگونگی کردار جامعه‌شناختی به عنوان مسئله‌ای بحث برانگیز و نه چندان مورد وفاق همواره یکی از دغدغۀ جامعه‌شناسان بوده است. پاسخ‌های مرتبط به این چیستی را می‌توان در سه راهبرد انقلابی چپ، مهندسی اجتماعی راست و روش‌های ارتباطی میانه طبقه بندی کرد.

  11 دسامبر 2012
 • اخبار انجمن جامعه شناسی ایران در هفته سوم آد رماه 1391 شامل خبر درگذشت دکتر احسان نراقی  و چندین جلسه سخنرانی می شود که به وسیله گروه های جامعه شناسی زنان، جنبش های اجتماعی و مسائل و آسیب های اجتماعی  برگزار می شوند.

  08 دسامبر 2012
 • علوم اجتماعی و سیر تکوینی آن ، تألیف احسان نراقی، مجموعه ی مطالعات اجتماعی، چاپ اول 1379، تهران: نشر و پژوهش فرزان روز،

  25 آوریل 2010
 • شاعر
  1318-1377
  در دهمین سال خاموشی حمید مصدق ، انتشارات نگاه به چاپ مجموعه کامل اشعار وی همت گمارد و غروب سه شنبه 20 آذر ماه مراسم رونمایی این کتاب با همکاری مجله بخارا در محل انتشارات نگاه برگزار شد .
  این مراسم را علی دهباشی ، مدیر مجله بخارا آغاز کرد :
  به‏نام خداوند و جان و خرد

  17 نوامبر 2009

احسان نراقی، جامعه شاس