آسیای جنوب شرقی ( اندونزی، مالزی، فیلیپین...)

 • گ: کارنامه ی اوباما را چگونه ارزیابی می کنید؟

  چ: همان طور که در سال ۲۰۰۸، قبل از اولین دوره ی انتخابات، بر اساس اطلاعاتی که از وب سایتش خوانده بودم  نوشتم،  از او توقعی نداشتم. اغلب  لفاظی های  پوچ. چند نکته ی مثبت وجود داشت: بما در مورد بوش هم می توان چنین گفت. امکاناتی زیادی برای ایجاد دگرگونی های معنا دار  در اوایل ریاست جمهوریش، وقتی که کنگره با او همراهی می کرد، وجود داشت لیکن آن ها از دست داد.  طبق معیار های سیاست های ریاست جمهوری کار قابل تقدیری  نکرده است.

  29 ژوئن 2016
 • گ: و اما در مورد برزیل:  رییس جمهور السالوادور، سرن،  استیضاح  دیلما روسف را کودتا خوانده است و از شناسایی حکومت جدید برزیل سر باز زده است. بوش با  مشغول شدن در عراق و افغانستان،  و بی توجهی به آمریکای لاتین، باعث نجات آن شد لیکن اوباما توجه بیشتری به این ناحیه دارد.

  25 ژوئن 2016
 • چنان که بار پیش خواندیم، اغلب نقاشی های هنرندان  بومی استرالیا،  بیان دیداری روایت داستان های خواب  خلقت  قبیله ی نقاش است . در این  مختصر  روایت  چند نمونه  از این خواب ها توسط هنرمندان را می خوانید. تصویر شماره گذاری شده ی همراه این مقاله،  تصویر نقاشی هایی است که بر اساس هر خواب، خلق شده اند.

  ۱)  جون پترز: خواب  های وول  باراموندی

  خواب باووموندی متعلق به  ساکنان کیمبرلی شرقی،  در نزدیکی وارموون است.  جون پترز هنرمندی از میان این مردم است و داستان نقاشی اش را چنین روایت می کند:

  20 ژوئن 2016
 • در سراسر استرالیا، نماد های فرهنگ بومیان  که بسیار متفاوت  و دارای قدمتی ماقبل تاریخی اند،

  15 ژوئن 2016
 • نر بومیان استرالیا ـ- بخش دوم : نماد ها / نوشته ی روت ـ برگردان: عاطفه اولیایی / در سراسر استرالیا، نماد های فرهنگ بومیان که بسیار متفاوت و دارای قدمتی ماقبل تاریخی اند، هنوز برای ابراز همان مفاهیم هزاران سال پیش، به طور مداوم به کار می روند. منشأ نقاشی های روی سنگ این منطقه به ده ها هزار سال پیش برمی گردد. بومیان صحرای مرکزی و غربی از نماد هایی مربوط به شکار و رد پا استفاده می کنند،  رد پای حیوانات وگذشتگانی که معرف هویت امروزی آنان است.

  در سراسر استرالیا، نماد های فرهنگ بومیان  که بسیار متفاوت  و دارای قدمتی ماقبل تاریخی اند، هنوز برای ابراز همان مفاهیم هزاران سال پیش، به طور مداوم به کار می روند.  منشأ  نقاشی های روی سنگ این منطقه  به ده ها هزار سال پیش برمی گردد.  بومیان صحرای مرکزی و غربی از نماد هایی مربوط به شکار و رد پا  استفاده می کنند،   رد پای حیوانات وگذشتگانی  که معرف  هویت امروزی آنان است.   علامت  U که بر اثر چهارزانو نشستن انسان بر زمین شکل می گیرد، معرف انسان  است و علامتی در کنار آن، جنس فرد را  مشخص می کند.  کاسه ای بیضی شکل و ترکه ای در کنار آن که به شکل  UOI   ظاهر می شود،‌  نمایانگر زنی با ابر

  17 آوریل 2016
 • کارمند ناشناس(1)

  مقدمه مترجم:  موضوع نحوۀ کار و زندگی کارمندان خارجی سازمانهای غیردولتی در کشورهای جهان سوم، در سالهای اخیر همواره در مرکز توجهات دانشگاهی و روزنامه نگارانه بوده است. محدودیتهای کارمندان این سازمانها برای انتشار مطالبی در باب تجربیات فردی شان بر پیچیدگی این بحث افزوده است. وبسایت گاردین مدتی است با هدف پرداختن به این موضوع بدون به دردسر انداختن کارمندان این سازمانها، بخشی را به عنوان "کارمند ناشناس" بازگشایی کرده که در آن کارمندان این سازمانها بدون افشای نام خود در مورد تجربیات زندگی و کار در کشورهای فقیر می نویسند.

  16 مارس 2016
 • پنجاه سال پس از قتل عام توسط ارتش اندونزی در تاریخ ۱ اکتبر ۱۹۶۵، صد ها هزار نفر از شهروندان کمونیست و یا مظنون به کمونیست بودن، بازماندگان وخانوادهای آنها برای اجرای عدالت مبارزه می کنند. تا به امروز هیچ یک از مسئولین این جنایتها و ترورها محاکمه نشده اند. و ژکو ویدوئودو رئیس جمهور که در اکتبر ۲۰۱۴ به قدرت رسید، در اجرای تحقیقات واقعی در این مورد تردید می کند.

  28 فوریه 2016
 • طرح این کتاب با دیگر مجلدهایی با عنوان «ثروتمندان جدید در آسیا» در زمانی بسته شد که شرق و جنوب آسیا، رشد اقتصاد سرمایه‌داری را در سطح بالا و بی‌سابقه‌ای تجربه کرده بودند. این رشد درآمدهای مردم را به طور کلی افزایش داد. علی‌رغم ناهمواری اجتناب‌ناپذیر در توزیع درآمد در اقتصاد سرمایه‌داری آسیایی، رشد سریع اقتصادی، به طور معناداری جمعیت این منطقه را از فقر خارج کرد و آنها را به سمت ایجاد یک طبقه‌ی متوسط جدید سوق داد و اقلیت کوچکی را تبدیل به افرادی ثروتمند و مشهور کرد.

  03 نوامبر 2015
 • همزیستی مذهب و نوگرایی  دلیل قابلیت تطبیق و تداوم مذهب در جامعه ی مدرن آن است که امری کهنه انگاشته نمی شود. همچنین نمی توان آن را همچون میشل اوفره  به « نیاز به اعتقاد»، و یا پاسخی متوهم به ترس از مرگ خلاصه کرد. مطالعات به خوبی نشان می دهند که ادیان بیشتر به کار رودرویی با زندگی می آیند تا تحمل مرگ. همزمان با روی آوردن روستاییان جنوب هند به افسون گنندگان مار و یا کشیشان ( برای بارورشدن و یا بازیابی سلامت)، گرد هم آیی جوانان کاتولیک کشورهای متفاوت در روز جهانی جوانان برای تجربه ی «زندگی در کنارهم »

  همزیستی مذهب و نوگرایی  -- دلیل قابلیت تطبیق و تداوم مذهب در جامعه ی مدرن آن است که امری کهنه انگاشته نمی شود. همچنین نمی توان آن  را همچون میشل اوفره[1]  به « نیاز به اعتقاد»، و یا پاسخی متوهم به  ترس از مرگ خلاصه کرد.  مطالعات به خوبی نشان می دهند که ادیان بیشتر به کار رودرویی با زندگی  می آیند تا تحمل  مرگ.

  31 اکتبر 2015
 • چين، اولين صادر کننده ي دنيا، براي معاملات تجاريش به دلار وابسته است چون پولش قابل تبديل نيست . تبعيت مالي و سياسي که سعي مي کند با بين المللي کردن يوان خود را از آن رها سازد . از هم اکنون پول رايج چين به پنجمين ارز جهاني در تجارت تبديل شده است . آقاي دينگ يي فان، مشاور دولت چين، مراحلي که بايد پشت سر گذاشت را توضيح مي دهد .

  از اواسط سال هاي ١٩٩٠، با رشد تجارت ميان چين و همسايگانش، رنمينبي(RMB)، يا يوان، به شيوه پرداخت پذيرفته شده اي در تمام منطقه تبديل شد و از آن استقبال کردند .

   

  13 سپتامبر 2015

صفحه‌ها