آسیای جنوبی و هند

 • گ: کارنامه ی اوباما را چگونه ارزیابی می کنید؟

  چ: همان طور که در سال ۲۰۰۸، قبل از اولین دوره ی انتخابات، بر اساس اطلاعاتی که از وب سایتش خوانده بودم  نوشتم،  از او توقعی نداشتم. اغلب  لفاظی های  پوچ. چند نکته ی مثبت وجود داشت: بما در مورد بوش هم می توان چنین گفت. امکاناتی زیادی برای ایجاد دگرگونی های معنا دار  در اوایل ریاست جمهوریش، وقتی که کنگره با او همراهی می کرد، وجود داشت لیکن آن ها از دست داد.  طبق معیار های سیاست های ریاست جمهوری کار قابل تقدیری  نکرده است.

  29 ژوئن 2016
 • گ: و اما در مورد برزیل:  رییس جمهور السالوادور، سرن،  استیضاح  دیلما روسف را کودتا خوانده است و از شناسایی حکومت جدید برزیل سر باز زده است. بوش با  مشغول شدن در عراق و افغانستان،  و بی توجهی به آمریکای لاتین، باعث نجات آن شد لیکن اوباما توجه بیشتری به این ناحیه دارد.

  25 ژوئن 2016
 •  «مدرنیته­ مقدس: طبیعت، زیست­بوم و جغرافیاهای پسااستعماری  ملت استقلال یافته­[i] سری­لانکا[ii]یی»نویسنده: طارق جزیل[iii]

  204صفحه

  انتشارات دانشگاه لیورپول:2013

  ISBN: 9781781388303

  از سری پسااستعمار دربرابر رشته ­های علمی

  15 ژوئن 2016
 •  

  12 ژوئن 2016
 • نظریه­‌ی پسااستعماری

  نویسنده: لییلا گاندی

  انتشارات آلن و اونوین[i]

  سال انتشار: 1998

  219 صفحه

  08 ژوئن 2016
 •  پاکستان در جستجوی جایگاه خویش در منطقه ای پر تلاطم
  چه کسی، حتی  چند سال پیش می توانست باور کند که رهبران دو کشور متخاصم هند وپاکستان دو بار در طی یک ماه رودر رو با هم ملاقات نمایند؟  وچه کسی می توانست تصور نماید که اسلام آباد از عربستان سعودی، متحد همیشگی و قدیمی اش فاصله بگیرد؟ دو نمونه در میان بسیاری دیگر تغییرات در کشوری که ایران، افغانستان، چین، هند و در یای عمان آنرا احاطه کرده اند.

  16 می 2016
 •  

  11 می 2016
 • از یک برج دود‌آلود به یک تصفیه کننده آب مقرون به صرفه؛ ما ایده‌های جسورانه‌ای را در سال 2015 برای حل برخی از پیچیده‌ترین مشکلات زیست محیطی دیده‌ایم. این 5 داستان برخی از تکنولوژی هایی را به طور برجسته [نشان می دهد] که به قصد پیشبرد پایداری، توسط شرکت‌ها یا مصرف کنندگان تلاش شده است.

  عکس یک

  24 فوریه 2016
 • "عالَم ألف لیلة ولیلة" (بالفارسیة: جهانِ هِزار و یِک شَب) کتابٌ یجمع بین دفّتیه مجموعة مِن مقالات حول أحد أشهر کُتب العالم، ألا وهو کتاب "ألف لیلة ولیلة". قام بترجمة هذه المقالات من الفرنسیة إلی الفارسیة – بعدما کتب مقدمة علیها – "جلال ستّاري" (1310 ه. ش. / 1931 م.)، والذي یُعرف بکتبه التي ترجمها وألّفها حول الأساطیر والمیثولوجیا. یعترف جلال ستاري في مقدمته بأنّ کتاب ألف لیلة ولیلة – وإن کانت عمدة قصصه شرقیة – إلّا أنّ الغربیین هم الذین بحثوا عن مصادره، وکتبوا عنه، وحققوا فیه، وکشفوا لنا رموزه.

  19 ژانویه 2016
 • همزیستی مذهب و نوگرایی  دلیل قابلیت تطبیق و تداوم مذهب در جامعه ی مدرن آن است که امری کهنه انگاشته نمی شود. همچنین نمی توان آن را همچون میشل اوفره  به « نیاز به اعتقاد»، و یا پاسخی متوهم به ترس از مرگ خلاصه کرد. مطالعات به خوبی نشان می دهند که ادیان بیشتر به کار رودرویی با زندگی می آیند تا تحمل مرگ. همزمان با روی آوردن روستاییان جنوب هند به افسون گنندگان مار و یا کشیشان ( برای بارورشدن و یا بازیابی سلامت)، گرد هم آیی جوانان کاتولیک کشورهای متفاوت در روز جهانی جوانان برای تجربه ی «زندگی در کنارهم »

  همزیستی مذهب و نوگرایی  -- دلیل قابلیت تطبیق و تداوم مذهب در جامعه ی مدرن آن است که امری کهنه انگاشته نمی شود. همچنین نمی توان آن  را همچون میشل اوفره[1]  به « نیاز به اعتقاد»، و یا پاسخی متوهم به  ترس از مرگ خلاصه کرد.  مطالعات به خوبی نشان می دهند که ادیان بیشتر به کار رودرویی با زندگی  می آیند تا تحمل  مرگ.

  31 اکتبر 2015

صفحه‌ها