سایت خبری تحلیلی فرارو

  • کشتار تروریستی و  دیوانه وار، روز 24 تیر 1395 (14 ژوییه 2016) در شهر نیس، همزمان با جشن ملی فرانسه وآتش بازی شبانه آن، خانواده های زیادی را به عزا نشاند و جان نزدیک به 90 نفر از مردم بی گناه، از جمله 10 کودک ونوجوان را گرفت. در این  یورش، یک جوان تونسی تبار فرانسوی با کامیون سنگین وزنی، مردم را  دیوانه وار در یک مسیر دو کیلومتری و پیش از آنکه پلیس او را از پا درآورد، به زیر گرفت و صدها نفر را به شدت مصدوم کرد.

    20 ژوئیه 2016
  • شبکه های موسوم به «جم» با منشائی مشکوک و ارتباطاتی مشکوک تر، ظاهرا در همکاری با گروهی از تهیه کنندگان و سرمایه داران ایرانی، هر روز رشد بیشتری پیدا می کنند: تعداد  کانال هایشان بیشتر می شود، از فیلم های  روز با دوبله کاملا حرفه ای با دوبلورهای ایران، تا  برنامه های آرشیوهای رسمی تلویزیون ایران پیش از انقلاب،  تا برنامه های ورزشی، اخبار «مثبت اقتصادی»، چهره های خندان و نوعی شیک پوشی (با طعم باقی مانده از چند دهه پیش)، در حال تسخیر کامل فضای  رسانه ای کشور هستند.

    29 ژوئن 2016
  • فرارو- شاید پیش از یکی‌دو دهه اخیر تنها تبلیغات کلیه بود که روی در و دیوار دیده می‌شد. اما حالا بعد از سال‌ها تبلیغات متعددی برای فروش یا اجاره بخش‌های دیگری از بدن به چشم می‌خورد؛ از فروشِ کبد گرفته تا فروش تخمک و حتی اجاره رحم. اجاره رحمِ میان همه این‌ها اما ما را بیش‌تر با چالش روبرو می‌کند؛ اجاره رحم با کدام قانون؟ در کدام مبحث اخلاقی؟ با چه نوع اجازهِ شرعی؟

    21 فوریه 2016
  • فرارو- نیروی انتظامی در بخشنامه‌ای برگزاری ولنتاین را ممنوع کرد. هدفِ بخش‌نامه ناجا مقابله با ترویجِ فرهنگ منحط غرب است. اما آیا مقابله ناجا با این مراسم جلوی فرهنگِ غربی را خواهد گرفت؟ به گزارشِ فرارو، در بخشنامه ناجا آمده: "واحدهای صنفی به هیچ‌عنوان حق تبلیغ و عرضه اجناس با نام و علائم والنتاین را ندارند و هیچ‌گونه تجمع دختران و پسران و اهدای نمادهایی چون عروسک، گل و شکلات و ...نباید در واحد صنفی به‌وجود بیاید در غیر این‌صورت عواقب ناشی از آن به عهده شخص و واحد صنفی می باشد".

    16 فوریه 2016
  • فرارو- کم نیستند زنان و دخترانی که تجربه آزار و اذیت در خیابان را داشته‌اند. آزار و اذیت‌هایی همراه با متلک‌شنیدن، نگاه‌های خیره و منظوردار یا حتی لمس بدنی. خیلی از زنان و دختران در مواجهه با چنین اتفاقی سکوت را ترجیح می‌دهند. تعداد معدودی از آن‌ها هم سعی می‌کنند واکنشی کلامی نشان دهند. اما چه سکوت و چه واکنش نتوانسته این نوع از خشونت جنسی نسبت به زنان را در جامعه ما کاهش دهد. به گزارش فرارو، اخیرا نماینده معاونت راهبردی قوه قضاییه در سخنانی گفت که میزان مزاحمت برای زنان و دختران دو برابر شده‌است. قنبرنژاد دو برابر شدن این مزاحمت‌ها را براساس آماری از نیروی انتظامی اعلام کرد.

    15 نوامبر 2015
  • این مصاحبه، حاصل گفتگویی با سیات خبری فرارو در ایام عزاداری محرم است. موضوع اصلی تحولات و تغییرات سبک های عزادرای و واکنش بخش های مختلف جامعه بدان است. آنچه که در سالهای اخیر اهمیت دارد، درکی درست از تحولات نظام های آیینی و بسترهای دین ورزی، آنگونه که در حیات اجتماعی مردم عامه شکل گرفته وتجربه می شود، است. پویایی های حیات دینی و افت و خیزهای آن، معمولا منجر به تغییراتی می شود که همیشه از جانب بخشی از جامعه مذهبی، به عنوان آسیب یا تحریف تعریف می شود.

    01 نوامبر 2015
  • ساده اندیشی است فرض کنیم مردان جوان از عوارض منفی و غیرقابل بازگشت مصرف این داروها بر روی بدن و روان بی خبرند، ولی در عین تعجب می‌بینیم آنان (با توجه به آمارهای موجود) به مصرف بیش از حد آن‌ها روی می‌آورند و در این میان باز به نظر ژان میشه برمی‌گردیم که این انتخاب مردان جوان یک عمل و انتخاب آگاهانه است که در بعد زیبایی‌شناسی قابل تحلیل است...

    24 ژوئن 2015
  • دور از ذهن نیست که سیاست‌گذاری کلان فرهنگی حاکم بر برنامه‌سازی سیما حداقل در حوزه تئوریک وحدت رویه دارد، اما تناقضی در اعمال این سیاست‌گزاری‌های فرهنگی نوین سیما به چشم می‌خورد که طی آن به نظر می‌رسد سیما در درک و اعمال آن ناتوانایی‌های زیادی از خود نشان داده است که از آن جمله می‌توان به بازنمایی حضور زنان در آگهی‌های تبلیغاتی اشاره کرد که با آن‌چه در سریال‌سازی‌ها دیده می‌شود رابطه‌ای متناقض و در عین حال پیچیده یافته است...

    20 ژوئن 2015
  • شروع داستان به سال 1939 بازمی‌گردد. هشتصد زن آلمانی از میان جنگل‌هایی در پنجاه مایلی شمال برلین به محلی دوردست در نزدیکی یک دریاچه انتقال داده شدند. شش سال بعد جمع‌شان به صد و سی هزار نفر رسید.به گزارش فرارو به نقل از تلگراف، بین 10 تا 40 درصد از آن زنان مردند. همگی گرسنگی شدید، کار اجباری، کتک خوردن و شکنجه را تجربه کردند.
     
    نام مکانی که همۀ این رویدادهای وحشتناک در آن روی داده است، ریونزبروک بود.
     

    18 آوریل 2015
  •  طمع برای ثروت و شهرت بین خانواده‌های تانزانیایی باعث شده افراد زال‌تن در تانزانیا مانند حیوان شکار شوند. این خانواده‌ها عزیزان خود را قربانی تجارت برخی از پرنفوذترین افراد کشور می‌کنند...
     
    به گزارش فرارو و به نقل از دیلی میل، در آنجا این باور وجود دارد که اعضای بدن افراد زال‌تن برای یک شخص ثروت یا شانس میاورد، و از این رو مردم مشتاق‌اند تا بین سه تا چهار هزار دلار برای دست یا پا و تا 75 هزار دلار برای یک مجموعه کامل بپردازند. حمله مردم به افراد زال‌تن برای قطع کردن دست و پای آن‌ها اقدامی رایج در تانزانیاست که البته منجر به فلج کردن یا کشته شدن آن‌ها می‌شود.
     

    04 آوریل 2015

صفحه‌ها