روزنامه گاردین

 • استفان هاوکینگ اعتقاد دارد که دلایل محبوبیت ترامپ کاندیدای ریاست جمهوری احتمالی جمهوری خواه آمریکایی را نمی فهمد.

  تلویزیون بریتانیا از مردی که فهم جهانی گسترده ای از زمان، فضا، ستارگان، کهکشان ها و سیاه چاله ها دارد پرسید، اگر می تواند دلیل محبوبیت میلیاردر سرمایه دار را توضیح بدهد.

  هاوکینگ که شاید مشهورترین دانشمند زنده در حال حاضر جهان و نویسنده یکی از پرفروشترین کتاب های دنیا باشد، پاسخ داد: من نمی توانم، او یک عوام فریب است که به نظر می رسد در رسیدن به پایین ترین وضعیت عامه پسند گرایش دارد.

  23 ژوئیه 2016
 • نخست اینکه: بحران پناهجویی پدیده‌ تازه‌ای نیست. این بحران صرفا برای اروپا و غرب جدید است. در پایان سال 2014، فقط 14 درصد از آوارگان دنیا در جهان توسعه یافته زندگی می‌کردند. کمتر از 6 درصد از پناهجویان سوری درخواست پناهندگی به اروپا داده بودند( 222هزار و  نفر156 از میان تقریبا کل پناهجویان تا آن زمان که تقریبا 4 میلیون نفر بودند). زمانی که ما در مورد علل بحران پناهجویی می پرسیم که مدتهاست به معضلی جدی مبدل شده است، در واقع در حال پرسیدن این سوال هستیم که چرا اروپا تازه اکنون به وجود خویش آگاه شده است.

  13 ژوئیه 2016
 • زیبا خواهد بود تصور کنیم انتخاب‌های اخلاقی دیگران را به انجام همین کار ترغیب کرده

  05 ژوئیه 2016
 • طبق گزارش اخیر دیویس در اتاق بازرگانی بریتانیا حضور زنان در نقش رهبری مجدداً خبرساز شده است.

  تعدادی از پژوهش ها نشان داده اند که زنان نسبت به مشاغل بالاتر سازمانی ارتقاء شغلی پیدا کرده اند.

  در مطالعات جدیدی که توسط اساتید دانشگاه آریزونا و مک گیل انجام گرفته است زوایای دیگری از موضوع به بحث کشیده شده است.

  14 ژوئن 2016
 • موزه های ما در سال 2020 چگونه باید به نظر برسند؟
  چهار کارشناس صنعت و هنر دیدگاههای خود درباره گذشته، حال و آینده موزه ها را به اشتراک می گذارند.
   دیوید اندرسون، مدیر کل موزه ملی ولز

  04 می 2016
 • آخرین نسخه مجله تاریخ BBC برای اینکه احیانا ما فراموش نکنیم، این نکته را به ما خاطر نشان می‌کند که ماه جاری چهارصدمین سالگرد ویلیام شکسپیر است که شاید بتوان به او لقب بزرگترین نویسنده دنیا را داد. این مجله قصد دارد که این رویداد ویژه را با فاش کردن «بزگترین راز های زندگی این نمایشنامه نویس» گرامی بدارد. در حقیقت این وعده بسیار بزرگی است، البته جای تعجب باقی می‌ماند که آیا آنها می خواهند به یک معما که خود طرح کرده اند پاسخ دهند؟ پس چرا از تصویر کسی که شکسپیر نیست، برای روی جلد استفاده کرده اند؟

  03 می 2016
 • بین ژانویه ی ۲۰۰۹ تا اکتبر ۲۰۱۵،‌ کارمندان گوگل ۴۲۷ بار با کارکنان  کاخ سفید ملاقات کردند. ۱۷۲ کارمند کاخ سفید و ۱۶۹ کارمند گوگل  در جلسات بررسی تقریبا تمام سیاست های داخلی و امنیت ملی شرکت کردند.  فراوانی این ملاقات ها از ۳۲ در ۲۰۰۹ به ۹۷ در ۲۰۱۴ رسید.  به تنهایی  در ماه های اولیه ی   ۲۰۱۵، ‌تعداد جلسات کاخ سفید با گوگل به ۸۵ رسید. 

  30 آوریل 2016
 • طرح زندگی نمایشنامه‌نویس را دنبال کنید (به مناسبت چهارصدمین سالمرگ این نویسنده)

  27 آوریل 2016
 • نیکلاس روژو[1] طراح سایت شیکاگو، واژه‌های ادبیات کلاسیک را به شکلی نواری تهی کرده و آن‌ها را به شکل مارپیچی در میان لغات بدل می‌کند. او توضیح می‌دهد این ریتم بصری از نقطه‌گذاری به وسیله از بین بردن حروف، اعداد، فضاها و خطوط از کتاب‌ها منفصل می‌شود.

  13 آوریل 2016
 • با نقدی از می فانگ – آزمایشی دلخراش از کنترل اجتماعی

  06 آوریل 2016

صفحه‌ها