انتشار مجله علمی «انسان شناسی و فرهنگ»

گروه اخبار

انسان شناسی و فرهنگ از سال 1390 اقدام به انتشار یک مجله علمی الکترونیک با دسترسی آزاد با عنوان «مجله انسان شناسی و فرهنگ» (عنوان موقت) می کند. این مجله بر الگوی مجله های علمی – پژوهشی دانشگاهی ایرانی و بین المللی  طراحی شده است و هدف از آن، انتشار مجله ای است که در عین برخورداری از چارچوب و اهداف مجله های علمی یعنی یک هیئت تحریریه دانشگاهی در بالاترین سطح تخصصی، ارزیابی و داوری علمی مقالات، رعایت اصول علمی – پژوهشی و غیره، بتواند به دلیل قرار نگرفتن در مجموعه مجلات علمی – پژوهشی رسمی دانشگاهی، از الزامات دیگری چون عدم انتشار مقالات دانشجویی، شکل گرایی، نبود اندیشه بین رشته ای و مقالات نظری، نبود ترجمه های ارزشمند و ... در این گروه از نشریات برکنار باشد. افزون بر این، نبود این نشریه در رده رسمی، سبب می شود که علاقمندان به مشارکت در آن، صرفا اهداف علمی را برای انتشار مقالات خویش و رسیدن این مقالات به دست مخاطبان، در نظر بگیرند.
سردبیر و اعضای هیئت علمی این مجله و عنوان نهایی آن در بهار 1390 به وسیله هیئت موسس انسان شناسی و فرهنگ تعیین خواهند شد. «مجله علمی انسان شناسی و فرهنگ» صرفا به صورت «شماره های ویژه» منتشر خواهد شد و فراخوان آن از طریق سایت «انسان شناسی و فرهنگ» و سایر سایت های اینترنتی ارائه می شود. نخستین شماره این مجله که به «انسان شناسی و جامعه شناسی پزشکی» اختصاص دارد به سردبیری خانم دکتر شیرین احمدنیا (دانشگاه علامه طباطبایی) بزودی فراخوان مقالات خود را منتشر می کند. علاقمندان به همکاری با این مجله در زمینه ارائه مقاله، نقد کتاب، ترجمه و اخبار از هم اکنون می توانند با ما تماس بگیرند. همچنین علاقمندان به پیشنهاد انتشار یک شماره ویژه نیز، تنها در صورتی که عضو رسمی هیئت علمی یکی از دانشگاه های کشور باشند، پیشنهاد خود را به همراه فهرستی از همکاران خویش به «انسان شناسی و فرهنگ» ارائه نمایند. پیش بینی انتشار این مجله برای سال 1390، یک یا دو شماره است و فراخوان این دو شماره پس از تعطیلات نوروزی منتشر خواهند شد.      

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

انسان‌شناسی و فرهنگ

مطالب نویسنده