بروز مشکل در سرور انسان شناسی و فرهنگ

...

از روز سه شنبه 19 آبان 1388 سایت انسان شناسی و فرهنگ با مشکلی جدی روبرو شد. سرور سایت در آمریکا به دلایل سخت افزاری آسیب دید و تمامی اطلاعات پایگاه انسان شناسی و فرهنگ از بین رفت. به رغم چند روز گفتگو و پی گیری های مداوم ، شرکت ارائه دهنده سرویس حاضر به پذیرفتن مسئولیت بازیابی داده ها نشد. از روز چهارشنبه هفته گذشته تمامی دست اندرکاران فنی و محتوایی سایت، فعالیتی بی وقفه را آغاز کرده اند تا انسان شناسی و فرهنگ را هر چه زودتر به مانند قبل در اختیار مخاطبانش قراردهند. به این منظور دو گروه فنی و محتوایی بصورت همزمان کار بازسازی پایگاه را پیش می برند. این بازسازی طی چند مرحله انجام می شود. در محله اول ساختار فنی سایت اجرا شده و همزمان سعی می شود بخشی از داده ها متنی نیز در سایت وارد شوند. پس از تکمیل حدود 80 درصد مسائل فنی، سایت به روال عادی باز گردد. ما تمام سعی خود کرده ایم که انسان شناسی و فرهنگ  از روز شنبه 30 آبان 1388 به روال روزانه خود در به روز رسانی برسد.  گام کنونی ما با کمک دانشجویان و علاقمندان به سایت، بازگرداندن کامل محتوای سایت است. این محتوا شامل بیش از 4500 صفحه وب است که بازسازی آن زمانی در حدود یک ماه نیاز دارد. این زمان به دلیل ویرایش مطالب، تنظیم عکس آنها، اصلاح کردن لینک های دورن متنی و سایر نکات ریزی است که باید در سایت مورد بازبینی قرار گیرند. از این رو از مشکلاتی که در حال حاضر در سایت وجود دارد پیشاپیش از خوانندگان پوزش می خواهیم.
در نهایت امیدواریم که مانند همیشه با همراهی خود و راهنمایی هایتان ما را در بازسازی انسان شناسی و فرهنگ یاری کنید. این نکته نهایی را نیز بار دیگر تاکید کنیم که  تمام مطالب پیشین سایت ذخیره شده بودند و به تدریج بر روی سایت قرار خواهند گرفت.

با تشکر، گروه انسان شناسی و فرهنگ

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

انسان‌شناسی و فرهنگ

مطالب نویسنده