انجمن مطالعات چین در آمریکا

سعیده بوغیری - گروه بین المللی و ترجمه

انجمن مطالعات چین آمریکا (AACS) در سال 1959 تاسیس شد و تنها جامعه آکادمیک آمریکاست که منحصرا به حیطه کلی مطالعات چین اختصاص یافته است. اهداف این انجمن عبارتند از:
-    تشویق مطالعات در زمینه موضوعات مربوط به چین، به خصوص در تشکیلات آموزشی آمریکا،
-    پیشبرد مطالعات و آموزش از طریق مبادله اطلاعات و بورس های تحصیلی در راستای اهداف تربیتی،
-    بهبود درک و ارتباط میان نخبگان غرب و شرق از طریق مطالعات چین.

عضویت در انجمن فوق برای هر کسی که در مطالعات چین دستی دارد یا نسبت به این امر تعلق خاطری احساس می کند، آزاد است. هیات مدیره آن نیز از 39 نفر تشکیل شده که از میان اعضای این انجمن انتخاب می شوند. انجمن مطالعات چین آمریکا به طور سالیانه کنفرانس هایی در ایالات متحده برگزار می کند، نیز دارای یک مجله تخصصی به نام (JOURNAL OF CHINESE STUDIES) و یک روزنامه (NEWSLETTER) با هدف پویایی بیشتر نخبگان خود است. هر از گاهی نیز به اشاعه موارد اطلاعاتی مفید در میان اعضای خود می پردازد تا به بهبود نتایج کاری آنان کمک کرده باشد. البته این انجمن فعالیت های دیگری نیز دارد که می توانند از سوی اعضا پیشنهاد داده شوند و تصمیم گیری درباره انجام آن ها بر عهده هیات مدیره است.

دیدارهای سالیانه انجمن، محیطی برای توسعه پژوهش های جدید، مسائل امنیتی و نیز انتشار دانش فراهم می آورد: اطلاعاتی مربوط به مطالعات تطبیقی اجتماعی-سیاسی، اقتصادی، آموزشی، زبانشناختی، فرهنگی و سایر موضوعات مربوط به چین.
این دیدارهای فرصتی ناب برای اعضا به منظور مباحثات پژوهشی درمورد مطالعات چین فراهم می کنند. این جلسات که معمولا در ماه اکتبر یا نوامبر انجام می شوند، از پیش از طریق اطلاعیه ها و تابلوهای تبلیغاتی آگهی می شوند. گزیده ای از موضوعات مورد بحث در ماه آگوست در این آگهی ها اطلاع رسانی شده و جلسه کامل آن ها در ماه سپتامبر برگزار می شوند. ریاست یا هیات مدیره انجمن، افرادی را نیز به عنوان سخنران دعوت می کنند.
در حال حاضر مدیریت اجرایی این انجمن بر عهده پروفسور پیتر سی.وای.چاو (Peter C.Y. Chow) است.

آدرس ایمیل انجمن مطالعات چین آمریکا: aacs@mail.com

آدرس سایت انجمن : http://www.ccny.cuny.edu/aacs/

آدرس اینترنتی مجله انجمن : http://www.utsa.edu/ajcsمنبع: سایت انجمن

yeganehtaraneh@gmail.com

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

بوغیری، سعیده

مطالب نویسنده