نشستی درباره آثار کنوت هامسون نویسنده نروژی

گروه اخبار

تصویر: هامسون
 نشستی با عنوان «بررسی آثار کنوت هامسون» ساعت 17 روز شنبه 16/05/1389 کتاب‌های (ویکتوریا، رازها، پان، بنونی، رزا و میوه‌های زمین) با ترجمه آقای قاسم صنعوی برگزار خواهد شد.
این نشست با همکاری کانون ادبیات ایران با حضور رضا نجفی (مترجم زبان آلمانی) اسدالله امرایی (مترجم زبان انگلیسی) و علی عبداللهی (شاعر و مترجم زبان آلمانی) و شهریار وقفی پور (نویسنده و مترجم) سخن خواهند گفت، با سپاس ارج می‌نهیم.
محل برگزاری نشست: کانون ادبیات ایران واقع در میدان هفتم‌تیر، خیابان مفتح جنوبی، رو به روی ورزشگاه شهید شیرودی، خیابان اردلان، شماره 25
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

 
 
خبر در سایت کانون ادبیات (http://kanoonweb.com/)
مجموعه ای از آثار ترجمه شده کنوت هامسون نویسنده نروژی و برنده جایزه نوبل ادبی در سال 1921، با حضور منتقدان و مترجمان روز شنبه شانزدهم مرداد ماه در محل کانون ادبیات ایران نقد و بررسی خواهد شد.

در این نشست رضا نجفی (مترجم زبان آلمانی) اسدالله امرایی (مترجم زبان انگلیسی) و علی عبداللهی ( شاعر و مترجم زبان آلمانی) و شهریار وقفی پور، درباره آثار کنوت هامسون و رمانهای ترجمه شده از او در ایران و همچنین ویژگی های ترجمه قاسم صنعوی ـ مترجم آثار هامسون در ایران ـ صحبت خواهند کرد.

نخستین رمان از کنوت هامسون با ترجمه قاسم صنعوی به نام ویکتوریا در سال 1382 به بازار آمد. و هم اکنون 6 اثر از هامسون با ترجمه صنعوی موجود است که عبارتند از: ویکتوریا (چاپ اول 1382 و چاپ پنجم 1388) رازها(چاپ اول 1383 چاپ پنجم 1388) رمانهای رزا، پان، بنونی و میوه های زمین نیز در سال 1388 از سوی نشر گل آذین منتشر شدند.

کنوت هامسون شاعر و نویسنده نروژی در سال 1895 به دنیا آمد. در کودکی زندگی سختی داشت. به علت تنگدستی خانواده، سرپرستی او را به یکی از خویشاوندانش سپردند که مردی سخت گیر بود. دوران کودکی و نوجوانی اش در فضایی فئودالی سپری شد. حاصل زندگی با آن مرد سخت گیر، زندگی در دنیای تخیل بود و به کنوت اجازه داد از غنای درونی اش بهره گیرد. شادی تنها بودن یکی از خط رابط های شعر اوست.
اولین اثرش را در 18 سالگی منتشر کرد. در سال 1888 چند فصل از کتاب گرسنگی در یک مجله دانمارکی منتشر شد و غوغا به پا کرد.
ویکتوریا رمانی عاشقانه است که ماجرای آن در عصر جدید رخ می دهد رمان بنونی نیز همینگونه، اثری عاشقانه است و رزا ادامه بلافاصله آن است. رازها رمانی است که با داستانی غم انگیز و عاشقانه، گونه ای رمان روان شناختی است. میوه های زمین اثری است که جایزه نوبل را برای هامسون به ارمغان آورد.  پان نیز رمانی غنایی است که در سال 1894 منتشر شد.
 نشست بررسی آثار هامسون به همت کانون ادبیات ایران و با همراهی نشر گل آذین ، ساعت 5 عصر روز شنبه 16 مرداد ماه سال 1389 در محل کانون ادبیات ایران واقع در میدان هفتم تیر، خیابان مفتح جنوبی، رو به روی ورزشگاه شهید شیرودی، خیابان اردلان، شماره 25 برگزار می شود.

خبر در خبرگزاری مهر:

ثار کنوت هامسون در کانون ادبیات ایران نقد می‌شود مجموعه‌ای از آثار ترجمه شده کنوت هامسون نویسنده نروژی و برنده جایزه نوبل ادبی با حضور منتقدان و مترجمان روز شنبه 16 مرداد ماه در محل کانون ادبیات ایران نقد و بررسی می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، در این نشست رضا نجفی مترجم زبان آلمانی، اسدالله امرایی مترجم زبان انگلیسی، علی عبداللهی  شاعر و مترجم زبان آلمانی و شهریار وقفی پور نویسنده و مترجم درباره آثار کنوت هامسون و رمانهای ترجمه شده او در ایران و همچنین ویژگیهای ترجمه قاسم صنعوی  - مترجم آثار هامسون در ایران - صحبت خواهند کرد.
نخستین رمان از کنوت هامسون با ترجمه قاسم صنعوی به نام ویکتوریا در سال 1382 به بازار آمد و هم اکنون 6 اثر از هامسون با ترجمه صنعوی موجود است که عبارتند از ویکتوریا (چاپ اول 1382 و چاپ پنجم 1388)، رازها(چاپ اول 1383 چاپ پنجم 1388) رمانهای رزا، پان، بنونی و میوه های زمین نیز در سال 1388 از سوی نشر گل آذین منتشر شدند.
 
کنوت هامسون شاعر و نویسنده نروژی در سال 1895 به دنیا آمد. در کودکی زندگی سختی داشت. به علت تنگدستی خانواده، سرپرستی او را به یکی از خویشاوندانش سپردند که مردی سخت گیر بود. دوران کودکی و نوجوانی‌اش در فضایی فئودالی سپری شد. حاصل زندگی با آن مرد سخت گیر، زندگی در دنیای تخیل بود که به کنوت اجازه داد از غنای درونی اش بهره گیرد.
 
نشست بررسی آثار هامسون ساعت 17 در محل کانون ادبیات ایران واقع در خیابان مفتح جنوبی، روبه‌روی ورزشگاه شهید شیرودی، خیابان اردلان، شماره 25 برگزار می‌شود.


هامسون در ویکیپدیا
http://en.wikipedia.org/wiki/Knut_Hamsun

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی