مروری کوتاه بر مقاله : "مشاهده شناور ؛ مثالی از یکی از گورستان های پاریس" نوشته: کولت پتونه

سپیده پارساپژوه

گورستان پرلاشز ، در شرق شهر پاریس (منطقه بیستم) بین میدان گامبتا از شمال و بلوار شارون از جنوب، قرار دارد. این گورستان از سال 1804 شکل گرفته و مزار شخصیت های بزرگ فرهنگی و تاریخی چون مولیر ، کلود سن سیمون ، فردریک شوپن ، اونوره دو بالزاک ، اگوست کنت ، گیوم آپولینر ، مارسل پروست ، سارا برنار ، کولت ، ادیت پیاف ، جیم موریسون  و بسیاری دیگر، همچنین برخی از نویسندگان ایرانی چون صادق هدایت  و غلامحسین ساعدی  می باشد.
مقاله مورد بررسی، حاصل مشاهده ای مردم نگارانه است که کولت پتونه در آن سعی می کند با قلمی زیبا ضمن توصیف فضا و زندگی روزمره یِ این گورستان و پیوند حال به گذشته و زندگان به مردگان، روش "مشاهده شناور" را به عنوان یکی از تکنیک های مردم نگاری، به خواننده معرفی کند. در ادامه به مرور کوتاه این مقاله می پردازیم .     


برای خواندن این مقاله در زیر کلیک کنید:

Sepideh.parsapajouh@gmail.com

پیوستاندازه
Microsoft Office document icon 5672.doc57 KB

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

پارساپژوه، سپیده

مطالب نویسنده