تعریف ها و مفهوم فرهنگ

گروه کتاب و رسانه

تعریف ها و مفهوم فرهنگ؛ داریوش آشوری، تهران: نشر آگه، 1386
واژه ی فرهنگ در زبان فارسی، معادل و سازگار با واژه هایی چون education وculture در نظر گرفته شده است که سعی در بیان معنایی دارد که در عصر حاضر به حضور آن احساس نیاز می شود. این واژه در زبان فارسی ساخت، ریشه و برداشت های متفاوتی دارد و اما بر سر آنچه که امروز از آن به عنوان فرهنگ سخن گفته می شود، نظرات و تعاریفی گوناگون وجود دارد.
«تعریف ها و مفهوم فرهنگ»، کتابی از داریوش آشوری است که توسط نشر آگه به انتشار رسیده است. این کتاب در پنج بخش به توضیح واژه ی فرهنگ در زبان فارسی، ریشه ی این واژه و نیز تاریخچه و ریشه ی واژه یculture در کنار تعاریفی چون  تعریف ساختاری، تاریخی، روان شناسی و... که از فرهنگ می شود، فرهنگ در علم انسان شناسی و از جمله انسان شناسی فرهنگی پرداخته است.
مطالعه ی این کتاب که آشنایی با فرهنگ و مفهوم آن را در پی دارد، به علاقمندان و به خصوص پژوهشگران حوزه ی علوم اجتماعی که به شناخت "فرهنگ" و تاریخ آن در ایران نیز علاقمندند، پیشنهاد می شود.

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی