دو برنامه در شهر کتاب

گروه اخبار

شهر کتاب در این هفته دو برنامه ارائه خواهد داد که بهع موضوع فرهنگ و مردم سالاری و به موضوع سعدی شناسی مربوط می شوند. برای اطلاعات بیشتر به اصل خبر رجوع کنید:

فرهنگ، مردم‌سالاری، توسعه

به تازگی کتاب «فرهنگ، مردم‌سالاری، توسعه» به همت علی میرزایی منتشر شده است. این مجموعه برای آفرینش‌گران حوزه‌ی فرهنگ و کارگزاران و دلبستگان مباحث فرهنگی، فلسفی و ادبی و کارشناسان و مدیرانی که کارشان تصمیم‌سازی، تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری در عرصه‌های یاد شده است، حرف‌های تازه، معتبر، قابل اعتنا و راهگشا دارد.
نشست هفتگی شهرکتاب در روز سه‌شنبه ۷ اردیبهشت ساعت ۱۷ به بحث و گفت‌وگو درباره‌ی این کتاب اختصاص دارد که باحضور عزت‌الله فولادوند، مهدی فیروزان، علی میرزایی و جمعی از اصحاب اندیشه و فرهنگ در مرکز فرهنگی شهرکتاب واقع در خیابان شهیدبهشتی، خیابان شهید احمد قصیر(بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

حقیقت شیرین
(سیری در باب اول گلستان سعدی)
 با تحقیق و تدقیق در گلستان درمی‌یابیم که برعکس اعتقاد منتقدان، سعدی صریح‌ترین گوینده‌ی سیاسی ادبیات فارسی است، حتا صریح‌تر و بلیغ‌تر از حافظ. چراکه گلستان به عنوان کتابی منثور به سعدی این امکان را می‌دهد که دور از فضای شعر و ابهام و ایهام‌‌های حافظ، با صراحت حقایقی را طرح کند. اما از آن‌جا که حقیقت تلخ است، سعدی به گونه‌ای آن را به سمع صاحب قدرت زمان خود رسانده که شیرین جلوه کند. دکتر صابر امامی در بیست‌ویکمین مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ی سعدی با عنوان «حقیقت شیرین» به تحلیل و بررسی باب اول گلستان سعدی می‌پردازد. این درس‌گفتارها در روزهای چهارشنبه ۸ و ۱۵ اردیبهشت ساعت ۱۷ در مرکز فرهنگی شهرکتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر(بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود.

روابط عمومی شهرکتاب

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

انسان‌شناسی و فرهنگ

مطالب نویسنده