نگارخانه(2): آفتاب و طبیعت شهر بر سنگفرش سرد: مرکز ژرژ پمپیدو(1)

ناصر فکوهی

مرکز فرهنگی ژرژ پمپیدو در فاصله 1971 تا 1977  به وسیله  رنتزو پیانو و ریجارد راجرز، در مرکز شهر پاریس، در محل سابق بازار میوه و تره بار، ساخته شد. این مرکز محلی است برای مردمی کردن فرهنگ در  همه اشکال و به خصوص فرهنگ معاصر و مدرن و آوانگارد. این مرکز امروز، محل اصلی موزه های هنر معاصر فرانسه نیز هست. ساختمان بسیار خاص  این مرکز  که سازه شفاف و مرکب از  شیشه ها و لوله ها و پیچ و مهره های آشکار ساخت دارد، در برابر خود  فضای وسیع سنگفرشی دارد که محل تجمع همه  کسانی است که خواسته باشند  استراحت  یا به نوعی  پیک نیک کنند. همین طور اغلب در این فضا برنامه های نمایش و موسیقی آزاد اجرا می شود. برای اطلاعات بیشتر به ویکیپدیا در آدرس زیر رجوع کنید:

ویکیپدیای فارسی درباره مرکز فرهنگی ژرژ پمپیدو

عکس های این مجموعه در بهار 1395  در مقابل  مرکز  و از کسانی که روی سنگفرش استراحت می کردند گرفته شده است و دومین بخش از  مجموعه  عکس هایی هستند که نگارنده به تدریج  روی فضای مجازی منتشر می کند. هر مجموعه با  موسیقی خاصی همراه شده است که در انتهای  فیلم مشخصات آن را می یابید. برای مشاهده  این مجموعه ها که با نام نگارخانه منتشر می شود و تهیه تنطیم  فنی آن را مدیریت انتشارات  دیداری - شنیداری  انسان شناسی وفرهنگ بر عهده دارد، به کانال تلگرام ناصر فکوهی  و یا به کانال آپارات او که آدرس هر دو در زیر آمده است مراجعه کنید. دقت داشته باشید که کیفیت  مجموعه و صدا بسیار بهتر است و بزودی به صورت سی دی  در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

آدرس تلگرام
@nasserfakouhi

آدرس آپارات برای این مجموعه

برای مشاهده تمام برنامه های دیداری شنیداری ناصر فکوهی در آپارات

فکوهی در آپارات

 

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

فکوهی، ناصر / مدیر انسان شناسی و فرهنگ

مطالب نویسنده