یک هفته با ادبیات آلمانی‌زبان

روابط عمومی

ادبیات آلمانی زبان در کشورهای آلمان، اتریش و سوئیس پیوندی ناگسستنی با فلسفه و هنر دارد و نویسندگان و شاعران بسیاری از این سه کشور برخاسته‌اند: گوته، شیلر، موزیل، هسه، توماس مان، ریلکه، بروخ، هاینریش بل، دورنمات، گراس، تورینی  و ... این نویسندگان و شاعران  برای مخاطبان فارسی زبان غریبه نیستند و آثارشان بارها به زبان فارسی ترجمه و منتشر شده است.

مرکز فرهنگی و بین‌الملل شهرکتاب با همکاری بخش‌های فرهنگی سفارت آلمان، اتریش و سوئیس در تهران هر ساله در اردیبهشت ماه میزبان سه نویسنده از این سه کشور است. امسال برای آشنایی بیشتر علاقه‌مندان با ادبیات آلمانی، برنامه‌ی یک هفته با ادبیات آلمانی‌زبان از روز پنج‌شنبه نهم اردیبهشت تا پنج‌شنبه شانزدهم اردیبهشت در مرکز فرهنگی شهرکتاب برگزار می‌شود. برنامه‌ی این یک هفته بدین شرح است: پنج‌شنبه ۹ اردیبهشت، ساعت ۱۵: نمایش فیلم «پرواز ایران» با نقد و تحلیل دکتر سعید فیروز آبادی (این فیلم درباره‌ی پرواز والتر میتل هولتسر به ایران است)./ جمعه ۱۰اردیبهشت:  بازدید از نمایشگاه آثار ترجمه شده‌ی ادبیات آلمانی به فارسی در فروشگاه شهرکتاب شهید بهشتی/ شنبه ۱۱ اردیبهشت، ساعت ۱۴:نمایش فیلم «شیلر» با نقد و تحلیل علی عبداللهی (این فیلم درباره‌ی زندگی شیلر است)./ یکشنبه ۱۲ اردیبهشت، ساعت ۱۵: نمایش فیلم «بازگشت به نقطه آغاز»  با نقد و تحلیل یاسمین استاد احمد قرابی ( این فیلم درباره‌ی بخشی از زندگی پیتر تورینی است). / دوشنبه ۱۳ اردیبهشت، ساعت ۱۱: نمایش فیلم «مکس فریش، یک شهروند» (این فیلم درباره ماکس فریش بزرگ‌ترین روشنفکر سوئیسی است). / سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت، ساعت ۱۶:۳۰ : نشست «سه سرزمین، یک زبان» با حضور پتر اشتام از سوئیس، آنا بار از اتریش و اوولا لنتسه از آلمان./ چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت، ساعت ۱۴: نمایش فیلم «زنی با پنج فیل» (این فیلم به زندگی سوتلانا گایر می‌پردازد).

این برنامه‌ها در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

انسان‌شناسی و فرهنگ

مطالب نویسنده