شبکه پژوهش علوم اجتماعی: بیشترین امکان دسترسی و دانلود مقالات

مهسا شیخان

شبکه پژوهش علوم اجتماعی (SSRN) با هدف گسترش سریع اطلاعات مرتبط با پژوهش های حوزه مطالعات اجتماعی در تمامی حوزه های این مطالعات راه اندازی شده است. این شبکه گسترده با بهره­گیری از شبکه های مختلف در حوزه های گوناگون علوم اجتماعی و از جمله انسان شناسی، توزیع زودهنگام نتایج پژوهش را با انتشار چکیده های دریافتی و ارائه برترین مقالات پژوهشی در سراسر دنیا ممکن ساخته است.

نگاهی به لینک های مختلف این سایت نشان می دهد که صدها مجله تخصصی، انتشارات، و نهادهای دانشگاهی از جمله شرکای این شبکه در امر انتشارات محسوب می شوند. در لینک های گوناگون می توانید مقالات برتر، نویسندگان برتر و سازمان های برتر را بیابید.

کتابخانه آن لاین، شامل دو بخش است: یک بخش پایگاه داده چکیده ها که بیش از 660000 چکیده مقالات تخصصی و در نوبت انتشار را در خود جای داده و مجموعه ای از مقالات الکترویک متن کامل (full text) قابل دانلود را که حدودا 555000 مقاله است.

مخاطبان این شبکه می توانند به راحتی و مستقیم با نویسندگان مقالات در حوزه های مورد نظر خود در ارتباط باشند. برای تسهیل این امر تمامی اطلاعات تماس نویسنده در مقاله ذکر شده است. همچنین موقعیتی را برای موقعیت های تبلیغاتی ارائه کرده است.

جستجو در سایت SSRN، به راه های مختلفی امکان پذیر است: می توانید با عنوان و یا موضوع مورد علاقه خود در صفحه جستجو سرچ خود را آغاز کنید، و یا از منوی سمت راست صفحه مستقیما وارد حوزه تخصصی خود شوید. از طرفی، می توانید با ورود به بخش کتابخانه آن لاین و انتخاب شبکه تخصصی مورد نظر، جستجوی خود را آغاز کنید. با کمی جستجوی بیشتر می توان فراخوان و اخبار مرتبط با آخرین کنفرانس های هر رشته، شرکا  و لینک های ارتباطاتی آنها، اساتید عضو هیات امنا، و یا سردبیران بخش­های مختلف را نیز بیابید.

برای شروع لینک های زیر بسیار مفید خواهند بود:

http://www.ssrn.com/en/

http://papers.ssrn.com/sol3/DisplayAbstractSearch.cfm

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

شیخان، مهسا / معاونت روابط بین المللی

مطالب نویسنده