نمایش فیلم کودک و استثمار

روابط عمومی

نهمین جلسه‌ی تأملی بر سینما و اندیشه‌ی محمدرضا اصلانی، به نمایش فیلم بلند‌ مستند «کودک و استثمار» در سه بخش اختصاص دارد؛ این فیلم‌ که در سال‌های 58 تا 61 در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید شده، فیلمی است در باره‌ی کار، محیط زندگی و محیط فرهنگی کودکان حاشیه‌نشین تهران در دهه‌ی پنجاه و اوایل شصت. این فیلم با اینکه ظاهراً توقیف نشد، به ملاحظاتی، هیچگاه نمایش رسمی نیافت، و با اینکه این فیلم برای ایجاد قانون کار و حمایت از کودکان کار ساخته شده بود، اما به دلیل عدم نمایش و عدم توجه به  بحران موقعیتی کودکان، هنوز هم قانونی برای حمایت از کودکان کار وضع نشده است. این فیلم می‌تواند همچنان وضعیت کودکان را در حاشیه‌های بحران‌خیز شهر، که دهه به دهه بحرانی‌تر شده، نشان دهد.

 (16میلمتری-رنگی،90دقیقه) ،فیلمنامه و گفتار: محمدرضا اصلانی؛ کارگردانی: محمدرضا اصلانی؛ فیلمبردار: فیروز ملک‌زاده؛ تدوین: ابراهیم مختاری؛ گوینده: احمد رسول‌زاده؛ تهیه کننده: محمدرضا اصلانی.

با حضور و سخن دکتر ناصر فکوهی، انسان‌شناس، و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران.

روزشنبه26 دیماه 94، ساعت18

درموسسه‌ی فرهنگی و هنری فضای معماری سرزمینی

میدان هفت تیر، ضلع شمال شرقی، کوچه‌ی عبدالکریم شریعتی، شماره‌ی 38

محمد رضا اصلانی عضو شورایعالی انسان شناسی و فرهنگ است

 

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

انسان‌شناسی و فرهنگ

مطالب نویسنده