دعوت انسان‌شناسی و فرهنگ از مستندسازان

روابط عمومی

دوستان و همراهان عزیز،

همان طور که می دانید انسان شناسی و فرهنگ، مجموعه ای است که از ابتدا تا به امروز "مشارکت"، "همکاری دو جانبه" و "فعالیت داوطلبانه" را اساس کار خود قرار داده است و تا به امروز 10 سال از این نوع حضور ما در عرصه ی علم و فرهنگ می گذرد. روند کار ما به این صورت است که هر قسمت از مجموعه به یاری کمک های بی دریغ یک تیم مدیریتی، پژوهشی و اجرایی کار خودش را به شکل مطالب منتشر شده یا فعالیت های اجرایی در اختیار همراهانی می گذارد که در موارد بسیاری، خود از یاری کنندگان ما بوده اند.

مستحضرید که انسان شناسی و فرهنگ، در صفحه ی "فیلم مستندِ" سایت، مجموعه ای از نوشته ها و مقالات اعضا و مدیران خود را در رابطه با نقد و پژوهش در زمینه ی سینمای مستند به انتشار گذاشته و همچنین در جریان استفاده از یک آرشیو چندصدعددی از فیلم های مستند، از اولین سال های فعالیت خود تا به امروز جلسات نمایش فیلم را برای عموم برگزار کرده است. شصت و چهار جلسه از یکشنبه های انسان شناسی و فرهنگ با شصت و چهار برنامه ی نمایش مستند، همراه بوده و کارهای پژوهشی اعضای این مجموعه از جمله، طرح پژوهشی "انسان شناسی فرهنگی شهر تهران" که در سال گذشته جایزه ی جهانی تهران را هم به عنوان برترین پژوهش از آن خود کرد، همواره از فیلم های مستند موجود در مجموعه استفاده کرده اند. خلاصه آن که ما در جریان استفاده از فیلم های مستندی که در اختیار داشته ایم تلاش کرده ایم عرصه هایی همچون "انسان شناسی تصویری و فیلم اتنوگرافیک"، "مطالعات بازنمایی" و دیگر شاخه های مربوط به انسان شناسی را به عنوان یک رشته ی میان رشته ای فعال کنیم و از این طریق، برای شناساندن و ترویج نمایش مستندهای تولید شده در ایران نیز، گام هایی برداریم.

در این راستا از تمامی عزیزانی که در سمت های کارگردانی، تهیه کنندگی و دیگر عرصه های مربوط به سینمای مستند، مشغول فعالیت اند؛ خواهشمندیم برای امکان ادامه ی فعالیت مستمر ما در رابطه با سینمای مستند، تولیداتشان را از ما دریغ نکنند. لازم به ذکر است که استفاده از این فیلم های دریافتی به منظور پخش در هر جلسه ی خصوصی یا عمومی، پیش از هرچیز، مشروط به برقراری تماس و کسب اجازه ی مسئولین ما از شما یا کارگردان فیلم ها است. علاوه بر این ، طبق تجربه هایی که پیش تر نیز بیان شد، فیلم های ارسالی از طرف شما در پروژه ها و پژوهش های اعضای تیم  پژوهشی ما به کار گرفته خواهند شد.

تا کنون عزیزان و اساتید زیادی هم چون آقایان محمد تهامی نژاد، همایون امامی، پیروز کلانتری، خسرو سینایی، محمدرضا اصلانی، فرشاد فدائیان، ارد زند و... در راستای بهبود کیفی و کمی آرشیو مستندهای انسان شناسی و فرهنگ به ما کمک های بی دریغی کرده اند که تا همیشه از آن ها سپاسگزار خواهیم بود.

منتظر فیلم های ارسالی و نظرات ارزشمندتان هستیم.

لطفاً برای هماهنگی و دریافت آدرس، با یکی از دو ایمیل زیر در ارتباط باشید.

 

ایمیل منیژه غزنویان، عضو شورای مرکزی و معاون انسان‌شناسی و فرهنگ:

 ghaznavian.m@gmail.com

ایمیل زهرا ملوکی، مسئول آرشیو مستند انسان شناسی و فرهنگ:

zahra.molooki@gmail.com

 

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

انسان‌شناسی و فرهنگ

مطالب نویسنده