تعطیلات سایت؛ تا شهریور...

روابط عمومی

روزهای گرم مرداد ماه امسال در شرایطی آغاز می‌شوند که سایت انسان‌شناسی و فرهنگ برخلاف چند سال اخیر خود، تعطیلات تابستانی یک ماهه‌ای را پشت سر خواهد گذاشت که شاید برای بسیاری از نویسندگان منظم که به ریتم هفتگی نوشتن عادت کرده‌اند و همچنین برای مخاطبان و علاقمندان مجموعه که هر روز آن را دنبال می‌کنند خوشایند نباشد. برای خود ما نیز چنین است و در توضیح علت این تعطیلی ناگزیر، باید به نیاز تیم فنی ما برای انتقال نهایی داده‌ها به سایت جدید و سازماندهی بهتر آن اشاره کرد.

همان طور که مطلع هستید به دنبال توسعه محتوایی سایت انسان‌شناسی و فرهنگ طی سال‌های اخیر و بروز نیازها و مشکلات جدیدی در آن، از مدت‌ها پیش، طراحی ویرایش جدیدی از سایت در دستور کار تیم فنی ما قرار داشت. کار مطالعات، طراحی و اجرای ویرایش جدید، از دو سال پیش آغاز شد و از نسخه اول ویرایش جدید، در 26 بهمن ماه سال گذشته و در حاشیه چهل و هفتمین یکشنبه انسان‌شناسی و فرهنگ با عنوان «فرهنگ و آی‌تی» رونمایی به عمل آمد که گزارش آن را از اینجا می‌توانید بخوانید.

سایت جدید دارای قابلیت‌های بسیاری است که شرح آن در این گزارش آمده است. با این حال نتوانست با سرعتی که مدنظر ما بود و از روز رونمایی، مورد استفاده و بهره‌برداری عمومی قرار گیرد که دلیل آن هم در وهله اول، بروز یک مشکل فنی پیش‌بینی نشده در انتقال اتوماتیک 13 هزار مطلبی بود که طبیعتا قابلیت انتقال دستی‌شان وجود نداشت و دوم، کوچک بودن تیم فنی داوطب ما و مشکلات شخصی‌ای بود که عملکرد آن‌ها را با مشکل مواجه کرده و از سرعت رفع مشکلات می‌کاست. همان طور که پیشتر نیز گفته شد متاسفانه هزینه‌های برون‌سپاری طراحی سایت جدید و انتقال داده‌ها به آن، بسیار فراتر از توان مالی مجموعه غیرانتفاعی‌ای چون انسان‌شناسی و فرهنگ بوده و هست و از این رو دست دوستان فنی داوطلبمان را می‌فشاریم که علی‌رفم تمامی این فشارها و محدودیت‌ها همچنان این پایگاه را فعال نگه داشته‌اند و امیدواریم از اول مهر ماه، شاهد بهره‌برداری از سایت جدید باشیم. طبیعتا در مدت یک ماه وقفه فعالیت سایت، فرآیند آموزش بیش از صد نویسنده هفتگی ما آغاز خواهد شد. سایت جدید قطعا تا رسیدن به موقعیت ایده‌آل و رفع همه نواقص آن، نیاز به زمان و نیز کمک همه دوستان و علاقمندان دارد. چنانچه امکان همکاری در این زمینه را دارد لطفا با خانم منیژه غزنویان به آدرس ghaznavian.m@gmail.com مکاتبه نمایید. کمک‌های شما بدون شک در راه‌اندازی سریع‌تر و بهتر سایت مفید خواهد بود. این کمک‌ها مثل سابق، در زمینه کنترل عمومی سایت و ویرایش برخی مطالب آنست.

در آخر، دوستان توجه داشته باشند که طی یکی دو روز آینده، کلیه اکانت‌های نویسندگان و مدیران برای ورود به سایت، غیرفعال شده و تا اطلاع ثانوی، امکان ورود به آن و آپلود مطلب را نخواهند داشت. با این حال پیشنهاد ما به دوستان و درواقع تقاضایمان آنست که به منظور حفظ ریتم و نظم هفتگی نوشتاری خود و خارج نشدن از برنامه پژوهشی شخصی‌شان در تمام این مدت، به نوشتن بر طبق برنامه‌‎شان ادامه داده و آنها را برای سردبیران روزهای خود ارسال نمایند تا در آرشیو ثبت شده و به محض راه‌اندازی سایت جدید، بارگزاری شوند.

 

 

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

انسان‌شناسی و فرهنگ

مطالب نویسنده