فراخوان کارگاه ترجمه زبان انگلیسی

روابط عمومی

انسان‌شناسی و فرهنگ در راستای ارتقاء مهارت‌های کاربردی اعضای خود از طریق برگزاری کارگاه‌های تقویتی داخلی، این بار اقدام به تشکیل کارگاه یک روزه ترجمه زبان انگلیسی می‌کند. برای این کارگاه که اداره آن را مهسا شیخان، کارشناس ارشد آموزش زبان و مدیر گروه بین‌الملل انسان‌شناسی و فرهنگ عهده‌دار است، دو بخش پیش‌بینی شده است. در بخش اول، برخی اصول عمومی و کلی ترجمه (شامل مفاهیم و انواع ترجمه، تعادل ترجمه ای و اجزاء آن، تعادل واژگانی و شرایط آن، مشکلات و مسائل ترجمه، خواندن و درک صحیح متن، ترجمه مبتنی بر چانک های زبانی، ادیت چندباره و تطبیق با متن اصلی) مورد بحث قرار گرفته و در بخش دوم، از طریق تطبیق متن، برخی از مهمترین و رایج‌ترین خطاها و اشکالات ترجمه انگلیسی به فارسی مورد بحث و تحلیل قرار گرفته و به پرسش‌های شرکت‌کنندگان پاسخ داده می‌شود.

حضور در این کارگاه که با ظرفیت محدود از ساعت 5-1 بعد از ظهر روز 5شنبه هفته جاری (15 آبان ماه) در حوالی میدان انقلاب تهران برگزار می‌شود برای اعضای پیوسته انسان‌شناسی و فرهنگ رایگان بوده و برای اعضاء وابسته، دارای تخفیف 50 درصدی است. مبلغ حضور در این کارگاه برای عموم علاقمندان، 15 هزار تومان است.

متقاضیان می‌توانند جهت ثبت‌نام و دریافت آدرس، نهایتا تا پایان روز سه‌شنبه (13 آبان ماه) با  خانم یاسمن اوحدی، مدیر روابط عمومی انسان‎‌شناسی و فرهنگ به آدرس زیر مکاتبه نمایند:

anthropology.ir@gmail.com

 

 

فهرست نشست‌های علمی داخلی انسان شناسی و فرهنگ در تابستان گذشته:

14 مرداد: اصول و نکات کاربردی در پروپوزال نویسی: دکتر جبار رحمانی

21 مرداد: پدیدارشناسی؛ از نظریه تا روش: دکتر شایسته مدنی

28 مرداد: قابلیت های GIS برای پژوهش های اجتماعی:خانم پریسا بالایی

4 شهریور:  شکل پژوهش و نحوه ارائه آن؛ آشنایی با سه نرم افزار کاربردی: آقای حامد جلیلوند

11 شهریور: فنون تسهیلگری؛ انقلابی در روش: خانم منیژه غزنویان و آقای حامد جلیلوند

18 شهریور: آشنایی با ابزارهای دیجیتال در تحقیقات مردم نگارانه: دکتر مهرداد عربستانی

 

 

 

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

انسان‌شناسی و فرهنگ

مطالب نویسنده