نشریه “کاغذ اخبار” ویژه زنان دربار قاجار

گروه اخبار

ششمین شماره نشریه “کاغذ اخبار” به کوشش دفتر پژوهش کاخ گلستان ویژه “زنان در دربار قاجار”  انتشار یافت.
این شماره کاغذ اخبار با رویکرد پژوهشی به معرفی بانوانی می پردازد که در کشاکش تحولات شتابناک سیاسی و اجتماعی دوره قاجار توانستند با هنر خود از فضای کوچک و بسته اندرون دربار راهی به جهان بیرون باز کنند و آثار ارزشمند هنری- تاریخی به یادگار بگذارند.

 


از مهمترین مطالب اختصاصی این شماره که با همکاری امنای اموال و کارشناسان کاخ گلستان منتشر شده است می توان به : مصاحبه با فاطمه قاضیها پژوهشگر اسناد تاریخی دوره قاجار - زنان در دربار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان - مقاله تخصصی - پیرامون اندرونی قصر ناصری تهران - معرفی نشان آفتاب - معرفی آثار بانوان نگارگر در گنجینه کاخ گلستان و معرفی مهرهای مهد علیا موجود در گنجینه کاخ گلستان اشاره کرد . ششمین شماره کاغذ اخبار برای استفاده علاقه مندان و پژوهشگران در نشانی اینترنتی www.golestanpalace.ir بخش پژوهش قابل دسترسی است.

 

پرونده ی «قاجار» در انسان شناسی و فرهنگ
http://www.anthropology.ir/node/10171

پرونده  ی «زنانگی» در انسان شناسی و فرهنگ
http://www.anthropology.ir/node/9983
 

 

 

 

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی