ماخذ شناسی انسان شناسی ایران -به زبان انگلیسی-

پیمان اسحاقی

ماخذشناسی حاضر به هدف ارائه منبعی موثق و تا اندازه ای شامل در ادبیات انسان شناسی ایران در زبان انگلیسی فراهم آمده است. این مجموعه عمدتاً مقالاتی را شامل می شود که در مجلات علمی سراسر جهان در چند دهه اخیر به چاپ رسیده اند. علاوه بر آن برخی کتابها، نقد کتابها و گزارشات علمی را نیز شامل می شود. وجه مشترک تمامی این داده ها بحث درباره مسائل فرهنگی ایران در قالب انسان شناسی است. اکثر قریب به اتفاق این منابع علمی به زبان انگلیسی هستند و آثار محدودی که به زبانی غیر از انگلیسی به نگارش درآمده اند، دارای چکیده ای به انگلیسی می باشند.
سعی کرده ایم این مواد علمی را در قالب شاخه های بیشتر شناخته شده انسان شناسی مرتب کنیم ؛‌ اگرچه بدون شک این تقسیم بندی قابل نقد و جرح است و اصولا این مجموعه داده ها را می توان به صورتهای بیشماری تقسیم کرد.
متن کامل این مطلب را در فایل ضمیمه بخوانید.

 

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

اسحاقی، پیمان

مطالب نویسنده