نوروز بر سفره «انسان شناسی و فرهنگ» : آخرین فراخوان یادداشت و مقاله برای نوروز 1393

گروه اخبار

«انسان شناسی و فرهنگ» همچون سال های پیش،  1392 را با انتشار یک ویژه نامه نوروزی به پایان خواهد رساند. این ویژه نامه  در آخرین به روز رسانی  وبگاه در پایان اسفند ماه،  منتشر شده و در دوره  تعطیلی  سالانه عید (تا سیزدهم فروردین 1393 ) بر روی سایت باقی خواهد ماند.  همچون هر سال، ویژه نامه نوروزی فرصتی است که دوستان و علاقمندان  انسان شناسی و فرهنگ بر سر این سفره  فرهنگی عظیم،  به پهنای جهان بنشینند و با نوشته ها، یادداشت ها، مقاله ها و عکس های خود  هدیه ای به یاد ماندنی به یکدیگر عرضه کنند.

«انسان شناسی  و فرهنگ» در این نخستین فراخوان، از همه دوستان خواهشمند است که نوشته های خود را با یکی از موضوع های پیشنهاد شده یا موضوعی آزاد در قالب مقاله، گزارش تصویری، یادداشت و ... برای ما ارسال کنند. فرم مقالات باید ورد 2003 باشد . با توجه به زمان بسیار زیادی که  صفحه بندی ویژه نامه ها می گیرد، از دوستان خود درخواست می کنیم مطالب و عکس های خود را با کیفیت بالا (حداقل 700 کیلوبایت) از همین امروز به آدرس مدیر انتشارات انسان شناسی و فرهنگ خانم فاطمه سیار پور یا به آدرس مدیر ویژه نامه ها خانم فاطمه دودانگه ارسال کنند.

موضوع های  پیشنهادی ما برای این ویژه نامه  از جمله شامل موارد زیر می شوند:

  •  بهترین یا مهم ترین خاطره شما از سال گذشته
  • تجدید خاطره با  گذشته های دور یا نزدیک، از یارانی که هنوز در کنارمان هستند یا ما را ترک گفته اند 
  • انتظار و آرزویتان برای سال پیش رو، دامن زدن به امیدها و تلاش برای دور شدن از نومیدی ها  
  • مهم ترین واقعه سال 1392 به ویژه در عرصه فرهنگ و تحلیل آنها    
  • تجربه شما به طور کلی از این سال، آنچه به  زندگی تان افزود یا از آن زدود  
  • تمام مقالات و یادداشت های مربوط به آیین های نوروزی
  • ...

ارسال عکس هایی از گذشته (که تجربه بسیار خوبی از آن در  شماره سالگرد هشتم انسان شناسی و فرهنگ داشتیم)، از سفره های هفت سین سال های گذشته تان، عکس هایی که می توانند خاطرات  روزمره شما را زنده کرده و بخشی از فرهنگ این پهنه هستند، برای ما غنیمت است. از اشتراک گذاشتن شادی ها و تجربه های خود از زندگی با دیگران دریغ نکنید.

«انسان شناسی و فرهنگ»  بر آن است که نوروز و ویژه نامه های آن  برغم  رسم رایج در مطبوعات و رسانه های ما، متعلق به همه مردم ما است. از این رو ما از  گفتگوها و نقل قول های شما با افراد خانواده، دوستان و بزرگان خود، که لزوما قدرت بیان خاطرات و  احساسات خویش را به تنهایی ندارند، همه انسان های خوب و عادی،  همه آدم هایی که در اطراف ما هستند و قدر آنها را نمی شناسیم، اما به زندگی مان معنا می بخشند، استقبال می کنیم. بدون شک  دوستان و نویسندگان  انسان شناسی و فرهنگ از این قدرت برخوردارند که این خاطرات را به قالب های علمی و اتنوگرافیک و توصیف های ارزشمندی در بیاورند که برای همیشه نشانی باشد از  تجربه نسلی که ما بودیم. این ویژه نامه باید نه صرفا متعلق به  نخبگان و صرفا اساتید و نویسندگان و اندیشمندان باشد، بلکه هر یک از این عزیزان، حافظه زنده زمانه ما،  بنوانند سهم خود را در آن داشته باشد. فراموش نکنیم که اندیشمند ترین انسان ها در کنار آدم های دیگری روزهای خود را می گذرانند که به زندگی و اندیشه آنها معنا می بخشندو باشد که در این نوروز، دین خود را نسبت به آنها ادا کنیم.  

نوروز امسال را با ما، بر سر سفره گشوده  «انسان شناسی و فرهنگ» بگذرانید.

در انتظار  یادداشت ها و نوشته ها و تصاویرتان هستیم

مدیریت انسان شناسی و فرهنگ

 

فرصت برای ارسال مطالب و تصاویر: 10 بهمن 1392

دقت کنید که به دلیل کمبود زمان برای صفحه بندی امکان تمدید این زمان وجود ندارد بنابراین داز دوستان خواهشمندیم در اسرع وقت  مطالب خود را ارسال کنند.

 

آدرس برای ارسال  مطالب :

 

فاطمه سیار پور
fsayyarpour@gmail.com

زهره دودانگه
zo1986do@gmail.com

 

«انسان و فرهنگ» ویژه نوروز 1392
http://www.anthropology.ir/node/18748

«انسان و فرهنگ» ویژه نوروز 1391
http://anthropology.ir/node/12899

«انسان و فرهنگ» ویژه نوروز 1390
http://www.anthropology.ir/node/10236

 

 

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

انسان‌شناسی و فرهنگ

مطالب نویسنده