به گروه های ترجمه انسان شناسی و فرهنگ بپیوندید

روابط عمومی

انسان شناسی و فرهنگ در راستای سیاست های گسترش و توسعه خود و ایجاد رابطه میان فرهنگ های گوناگون و در عین حال خروج از منطق  زبان واحد  بین المللی در پی آن است که گروه های ترجمه راه اندازی کند. این گروه ها تاکنون در زبان های انگلیسی، فرانسوی و ترکی استانبولی  راه اندازی شده اند؛ گروه  زبان آلمانی نیز  در شرف راه اندازی است. شیوه تشکیل و کار گروه ها به صورت زیر است:

همه دوستانی که مایل به شرکت در یک گروه ترجمه هستند، با ارسال یک رزومه به انسان شناسی و فرهنگ آمادگی خود را اعلام می کنند این افراد باید دارای تحصیلات کارشناسی ارشد به بالا در یکی از علوم انسانی در کشوری با   باشند و یا بتوانند سطح معادلی را در ترجمه از آن زبان  نشان دهند. پس از تایید  سطح و کیفیت ترجمه داوطلبان، آنها یک گروه اینترنتی تشکیل می دهند و یک نفر را به عنوان  مسئول هماهنگی از میان خود اتخاب می کنند. مسئول و هر یک از اعضا،  متونی را که در آن زبان برای ترجمه مفید می دانند وترجیحا به فرهنگ همان زبان مربوط می شوند،  با ارسال آنها به فهرست اسنترنتی به اشتراک می گذارند و  اعضایی که مایل باشند یک یا چند متن را انتخاب کرده و  ترجمه می کنند. هر گروه زبانی با حداقل پنج عضو می تواند تشکیل شود و اعضای بعدی باید به تایید اکثریت گروه اولیه برسند.

در حال حاضر  نیاز انسان شناسی و فرهنگ بیش از هر چیز به شکل دادن زبان های اصلی بین المللی ( آلمانی، روسی، عربی ...) و زبان های محلی ایران (آدری، کردی، ...) است. اگر مایل به مشارکت در این برنامه هستید. رزومه خود و نمونه ای از ترجمه های خود را همراه با متن اصلی برای ما بفرستید. برای مشارکت در گروه های فعال در حال حاضر نیز با ما نامه نگاری کنید تا به مسئولان مربوط  معرفی شوید.

 

دوست و همکار گرامی

چنان که از مطالب و مقالات منتشر شده به وسیله «انسان شناسی و فرهنگ» بهره می برید و انتشار آزاد آن ها را مفید می دانید، دقت کنید که برای تداوم کار این سایت و خدمات دیگر مرکز انسان شناسی و فرهنگ، در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان وجود دارد. برای اطلاع از چگونگی کمک رسانی و اقدام در این جهت خبر زیر را بخوانید.

http://anthropology.ir/node/11294

 

 

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

انسان‌شناسی و فرهنگ

مطالب نویسنده