کمک فنی به انسان‌شناسی و فرهنگ

مدیریت

رشد انسان‌شناسی و فرهنگ و اضافه شدن بخش‌های متعددی به بدنه سایت آن، از ابتدا کاملا مشخص و پیش‌بینی‌شده نبود که البته ویژگی بارز فعالیت‌هایی است که مبتنی بر نیروهای داوطلب و اعلام آمادگی از سوی آن‌ها هستند. امروز سایت با افزایش تعداد شاخه‌های محتوایی و تنوع آن‌ها، فعال شدن بخش گالری با چندین زیربخش و نیز برنامه‌ریزی جهت اضافه شدن بخش‌های جدیدی به آن، به لحاظ محتوایی در وضعیتی رضایت‌بخش قرار گرفته و هر چه بیشتر به سمت میان‌رشته‌ای شدن پیش می‌رود. اما این وضعیت، ما را از نظر فنی با مسائل جدیدی روبه‌رو می‌سازد که اعمال توجهات بیشتر و نهایتا، بازبینی در ساختار فعلی سایت را ضروری می‌سازد.

بخش فنی انسان‌شناسی و فرهنگ، با جمع‌آوری نظرات و ایده‌های مخاطبان و سایر کارشناسان، از مدتی پیش برنامه‌ریزی جهت تغییرات فنی را در دستور کار خود قرار داده ولی به منظور اجرایی کردن آن‌ها با کمبود نیروی متخصص داوطلب مواجه است. از همین‌رو از جامعه مهندسان و کارشناسان کامپیوتری که مخاطب سایت هستند و به اهداف این حرکت فرهنگی باور دارند درخواست یاری دارد. همان‌طور که می‌دانید رایگان بودن کلیه خدمات انسان‌شناسی و فرهنگ و تاکید بر آزاد نگه داشتن این چرخه اطلاعاتی، امکان تامین هزینه‌های این تغییرات فنی را به مجموعه نمی‌دهد و انسان‌شناسی و فرهنگ مثل سابق، بر فعالیت نیروهای داوطلب متکی خواهید بود. سایت از نظر فنی، با Drupal اجرا شده که یکی از نرم‌افزارهای متن‌باز یا Open Source است. انسان‌شناسی و فرهنگ نیاز به مساعدت کسانی دارد که ترجیحا با این نرم‌افزار آشنایی داشته و همچنین مسلط به CSS و HTML باشند.

علاقمندان به همکاری می‌توانند با حامد جلیلوند، مدیر توسعه و فناوری سایت به آدرس زیر تماس بگیرند:

hamed.j@gmail.com

 

 

 

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

انسان‌شناسی و فرهنگ

مطالب نویسنده