دومین دوره روش ویژه دانشجویان: تحلیل فیلم مستند

گروه خبر

دومین دوره انجمن علمی دانشجویان انسان شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران با همکاری انسان شناسی و فرهنگ ، روز 6 اسفندماه 1391،  از ساعت 11 صبح تا 4 بعد از ظهر در دانشکده علوم اجتماعی برگزار می شود. این دوره به آموزش روش تحلیل فیلم مستند در حوزه علوم اجتماعی و چگونگی استفاده از این  نوع از فیلم ها در جامعه شناسی و انسان شناسی اختصاص دارد  و دانشجویان پس از پایان آن، در یک برنامه دو ماهه،  می توانند آموحته های خود را در چارچوب کارعملی  الکترونیک ادامه دهند. 

-    دوره  روش  نقد و تحلیل فیلم مستند

هر دوره  شامل دو جلسه دو ساعته می شود که در یک روز برگزار می شود و پس از برگزاری دانشجویان  یک برنامه کوتاه مدت (دو ماهه) پژوهش   اسنادی یا میدانی و نوشتار مربوط به آن را برای تمرین و بالا بردن  مهارت های خود در زمینه کاری شان با برخورداری از مشاوره و   راهنمایی و در  چارچوب «انسان شناسی و فرهنگ» و انجمن  دنبال خواهند کرد.  به شرکت کنندگان در این برنامه ها گواهی ارائه خواهد شد.
شهریه ثبت نام در دوره ها،  بسیار پایین (ده هزار تومان)  و صرفا جهت کمک به موسسات برگزار کننده گرفته می شود و شامل شرکت در دوره و برنامه آموزشی تکمیلی آن می شود. در اینجا قابل ذکر است که اصولا یکی از دلایل تشکیل و برنامه ریزی  این دوره ها ، اعلام علاقمندی و نیاز گروهی از دانشجویان به شرکت در  دوره های آموزشی ماهانه « انسان شناسی و فرهنگ » در زمینه هنر  و عدم اامکان کاهش هزینه ها در این  دورهای آموزشی  است ( که خود به علت وجود موسسات مختلف مشارکت کننده،  هزینه های آماده سازی و اجرای دوره و غیره بالا است) دوره های مذکور  در حال حاضر در زمینه انسان شناسی و هنر به صورت دو یا سه روزه برگزار می شوند، اما  محتوای آنها به صورت فشرده تر در این دوره ها  تکرار خواهند شد.  
انسان شناسی و فرهنگ همچنین از تمامی دانشجویان علاقمند به ارائه دوره های دیگر خواهشمند است  موضوع پیشنهادی خود را برای ما ارسال کنند. اطلاعات بیشتر در این زمینه بزودی بر روی سایت اعلام خواهد شد. اما علاقمندان از هم اکنون می توانند با خانم مرضیه جعفری مدیر داخلی «انسان شناسی و فرهنگ»  و یا با انجمن علمی دانشجویان انسان شناسی دانشکده علوم اجتماعی در این زمینه تماس بگیرند.

ندریس این دوره ها را ناصر فکوهی دانشیار گروه انسان شناسی دانشکده علوم اجتماعی و مدیر انسان شناسی و فرهنگ  بر عهده دارد .

آدرس تماس:
jafari.e.marzi@gmail.com

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

انسان‌شناسی و فرهنگ

مطالب نویسنده