پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته انسان شناسی گردشگری دانشگاه لندن

امیر هاشمی مقدم

مدرسه مطالعات شرقی و افریقایی (SOAS) دانشگاه لندن برای نیمسال آینده تحصیلی، اقدام به پذیرش تعدادی دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته انسان شناسی گردشگری می کند. پروفسور تام سلوین به من اطلاع داده که مایل است یکی از این دانشجویان، ایرانی باشد و بر روی گردشگری در ایران (بر اساس نیازهای مطالعاتی آنها) بررسی انسان شناختی نماید. پایان نامه های کارشناسی ارشد این گروه، باید در کیفیتی باشد که به عنوان کتاب چاپ و منتشر شود. دانشجوی یادشده ضمن داشتن شرایط تحصیل در خارج از کشور (همچون نداشتن منع قانونی خروج، داشتن مدرک کارشناسی و...) باید در زمینه انسان شناسی مسلط بوده و با مباحث کلیدی گردشگری نیز آشنایی داشته باشد. یا آنکه به مباحث گردشگری تسلط داشته باشد و با دیدگاه های نظری و روشهای پژوهش عملی در انسان شناسی نیز آشنایی مناسبی داشته باشد (چنانچه دانشجویی در یکی از این زمینه ها کمی ضعف داشته باشد، من می توانم با معرفی منابع پایه ای و راهنمایی های شفاهی و کتبی دیگر، تا حدودی به او کمک کنم). این دانشجو باید به زبان انگلیسی مسلط بوده و در مصاحبه علمی ای که مدرسه سواس از وی به عمل می آورد، موفق شود. دانشجویانی که کارهای پژوهشی و مقالات منتشر شده در زمینه انسان شناسی یا گردشگری داشته باشند، اولویت دارند (من کسانی که همکاری پیوسته ای با وب سایت انسان شناسی و فرهنگ داشته باشند را به عنوان پژوهشگر فعال به پروفسور سلوین معرفی می کنم). با توجه به محدودیت زمانی، بهتر است دانشجویان علاقمند، هرچه زودتر در این زمینه اقدامات لازم را به عمل آورند. برای آشنایی بیشتر با این دوره، به بروشور پیوست همین مطلب مراجعه کنید (آدرس وب سایت دپارتمان انسان شناسی گردشگری، زمینه های مطالعاتی مورد نظر، استادان این گروه و برخی اطلاعات دیگر در همین بروشور درج شده) و در صورتی که احساس می کنند شرایط لازم را دارند، رزومه خود را به انگلیسی به من یا به پروفسور سلوین بفرستند (ایمیل ایشان نیز در بروشور درج شده است).


moghaddames@gmail.com
 

به فایل پیوست مراجعه کنید:

دوست و همکار گرامی

چنانکه از مطالب و مقالات منتشر شده به وسیله «انسان شناسی و فرهنگ» بهره می برید و انتشار آزاد آنها را مفید می دانید، دقت کنید که برای تداوم کار این سایت و خدمات دیگر مرکز انسان شناسی و فرهنگ، در کنار همکاری علمی،  نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان وجود دارد. برای اطلاع از چگونگی کمک رسانی و اقدام در این جهت خبر زیر را بخوانید

http://anthropology.ir/node/11294

پیوستاندازه
PDF icon 14110.pdf3.46 MB

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

هاشمی مقدم، امیر

مطالب نویسنده