مراکز مطالعات شهری: مؤسسه مطالعات شهری: مرکز لوئیس ویل

ترجمه ملیحه درگاهی

 مؤسسه ی مطالعات شهری (USI) وابسته به دانشگاه لوئیس ویل(Louisville)، مرکز تحقیقاتیِ اقتصادی و سیاست اجتماعیِ کاربردی است که حوزه ی فعالیت آن پهنه ی کلانشهری لوئیس ویل و ایالت فدرال کنتاکی (Kentucky) است. در گروه دانشگاهی  موضوعات اجتماعی و شهری، دانشکده و دانشجویان همکاری تنگاتنگی با کارکنان USI دارند و ابقا کننده ی مسئولیتها در بخشهای مختلف  USI هستند. USI در ساختمانی به مساحت 20،000 مترمربع در محوطه ی بلکنپ ((Belknap دانشگاه لوئیس ویل استقرار یافته است.
این مرکز مطالعاتی دارای شش حوزه ی تحقیقاتی است که شامل:
•    مرکز داده های ایالت کنتاکی
•    مطالعات جمعیتی کنتاکی
•    مرکز پیمایش تحقیقاتی
•    مرکز سیاست و مدیریت محیطی
•    مرکز مطالعه ی مخاطرات و توسعه ی سیاسی
•    مرکزی برای حوزه های همسایگی پایدار شهری
مرکز داده ها و مطالعات جمعیتی کنتاکی:
در 5 آوریل 2011 اداره آمار برآوردهای جدیدی را از جمعیت شهرستانها و نواحی کلانشهری اعلام کرد. در این بین مرکز داده های ایالت کنتاکی نیز برآوردهایی را برای 15 منطقه ی توسعه ای ناحیه ی کنتاکی فراهم آورده است. برای دسترسی به برآوردهای مورد نظر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:
http://ksdc.louisville.edu/kpr/popest/est.htm

تخمین ها حاکی از این هستند که بین سالهای 2010 تا 2011 از میان 15 تقسیم بندی ایالتی  ، چهار بخش شاهد کاهش جمعیت بوده اند. این نواحی شامل بیگ سندی (Big Sandy) (601-)، FIVCO (305-)، رودخانه ی کنتاکی (261-) و مناطق توسعه ای ناحیه ی پنیریل (Pennyrile) (767-) هستند. بیشترین افزایش جمعیتی برآورد شده در بلوگرس (Bluegrass) (6،809+) و کنتاکی (6،543) بوده است.
بر اساس آمارهای جدید از بین 120 شهرستان کنتاکی 49 شهرستان با کاهش جمعیت مواجه بوده اند. شهرستان کریستیان بیشترین میزان (526-) کاهش جعیت را داشته و انتظار می رود از اول جولای 2010 تا اول جولای 2011، 12 شهرستان دیگر کاهش جمعیتی در حدود 100 نفر داشته باشند. لیون (Lyon) تنها شهرستانی بود که هیچ گونه تغییری در جمعیت را نشان نداد و در جمعیت کلی 8،317 نفری خود باقی ماند.
مرکز تحقیقات پیمایشی:
این مرکز ارائه گر خدمات و گروههای حرفه ای است برای:
•    پیمایش های تلفنی
•    گروههای متمرکز (Focus groups)
•    پیمایش از طریق پست
•    مصاحبه های رو در رو
•    تحلیل داده ها
•    نوشتن گزاش
اساتید و گروه کاری حرفه ای دانشگاه لوئیس ویل تحقیقاتی را با سرمایه گذاری دولت فدرال و دولت محلی و ایالتی و همچنین منابع خصوصی، هدایت می کنند.
مرکز سیاست و مدیریت محیطی ((CEPM:
این مرکز به دنبال فراهم آوردن پژوهش ها و کمکهای تکنیکی برای دولتهای محلی، ایالتی و قبیله ای و همچنین سازمانهای تجاری و داوطلبانه ای است که ارائه گر سیاست زیست محیطی پایدارگرا و توسعه ی برنامه و ارزیابی هستند. مرکز مالی زیست محیطی UofL در CEPM قرار گرفته و خدماتی را برای ناحیه ی 4 EPA (آژانس حفاظت از محیط زیست) ارائه می کند. EFC@UofL یکی از اعضای شبکه ی اینترنتی مرکز مالی زیست محیطی (EFCN) است که امکان ارتباط با کارشناسان محیطی سرتاسر کشور از 10 مؤسسه ی آکادمیک مختلف را فراهم می آورد. همچنین اخیرا بخش UPA وابسته به UofL در بین 25 آموزشگاه برنامه ریزی برتر کشور آمریکا قرار گرفته است.
: شبکه ی اینترنتی مرکز مالی زیست محیطی لینک
http://www.epa.gov/envirofinance/efcn.html       
آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) به طور بلاعوض هزینه ی مالی مورد نیاز 10 مرکز مالی زیست محیطی دانشگاه محور که از طریق شبکه های اینترنتی هم پایه به EFCN متصل هستند را تأمین می کند. مراکز مالی محیطی بواسطه ی به اشتراک گذاشتن و ادغام اطلاعات، ابزار و تکنیکها، با یکدیگر و با بخشهای خصوصی و عمومی همکاری می کنند تا بتوانند چالش های مالی پیش روی برنامه های زیست محیطی را حل کرده و محیطی پایدارماندنی را توسعه دهند.

مرکز مخاطرات:
مرکز پژوهش مخاطرات و توسعه ی سیاسی (CHR) واحد تحقیقاتی در دانشگاه لوئیس ویل است که مهارتهای مهندسان، دانشمندان طبیعی، طراحان محیطی، متخصصان GIS، پژوهشگران حرفه ای و دانشمندان اجتماعی را در جهت حل مسائل و مشکلات با یکدیگر ادغام می کند. CHR هدایتگر تحقیقات در مورد طیف گسترده ای از مسائل همچون آماده باش در مقابل خطرات، کاهش واکنش نسبت به وقایع مخاطره آمیز طبیعی و فنآورانه و ترمیم و بهبودی پس از این وقایع، است. این مرکز در سال 1989 و به سفارش مدیر اجرایی فرمانده ی کنتاکی، والاس ویلکینسون (Wallace Wilkinson)، در پیوست با بخش خدمات اضطراری و بلایا و هئیت حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی حوزه های همسایگی پایدار شهری، بنیانگذاری شد.
مرکزی برای حوزه های همسایگی پایدار شهری:
از جمله فعالیتهای این مرکز برنامه ی حوزه های همسایگی پایدار شهری (Sustainable Urban Neighborhoods) (SUN) است که مأموریت آن کشف استراتژیهایی است که به پرورش افراد توانمند در جامعه پرداخته و سبب ارتقاء تجدید حیات و خوداکتفایی محله ای می شوند که از طریق همکاری اجتماعی بدست می آید.  رئیس پیشین UofL، جان شوماخر (John Shumaker) عنوان کرده که "SUN با اصرار محض خود کمک کرد تا سیمای بدمنظر بلوکها و ساختمانهای با سقف تخته ای آنچنان توسعه ای پیدا کند که همه ی شهر به آن افتخار کنند".  

انتشارات و گزارشهای USI:
عدالت نژادی در قضاوت
http://ksdc.louisville.edu/publications/racial_fairness_report.pdf
خبرنامه های KSDC
http://ksdc.louisville.edu/1newsletters.htm
مهاجرت در کنتاکی: تأثیرات مهاجرت بر جمعیت کشوری و نیروی کار
http://ksdc.louisville.edu/kpr/migration/kentucky_migration.pdf
کتابهای مرتبط با داده های آماری کودکان کنتاکی
http://ksdc.louisville.edu/1kidscount.htm
نواحی تحت پوشش Council Districts  متروی لوئیس ویل: پروفایلهای کودک، خانواده و روندهای جمعیتی
http://ksdc.louisville.edu/kpr/MetroCouncilDistricts/councildistricts.html
شرایط مسکن و چالش های موجود در غرب لوئیس ویل و حوزه های همسایگی مرکزی
http://ksdc.louisville.edu/publications/housing_conditions_3a_webpub_2005jan9.pdf  

پروفایلهای مربوط به حوزه های همسایگی در لوئیس ویل:
ایجاد روابط: حوزه های همسایگی رفاه کودک و خانواده، لوئیس ویل و ایالت جفرسون، کنتاکی
http://ksdc.louisville.edu/publications/housing_conditions_3a_webpub_2005jan9.pdf
آمارهای جمعیتی سال 2000
http://ksdc.louisville.edu/Neighborhoods/Neighborhood_pl2000.pdf  
سرشماری جمعیتی منطقه ی تحت پوشش لوئیس ویل
http://ksdc.louisville.edu/Neighborhoods/Neighborhood_pl2000.pdf

منبع: سایت اینترنتی موسسه ی مطالعات شهری دانشگاه لوئیس ویل
http://usi.louisville.edu
Email: malihedargahi@yahoo.com

 

 

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

درگاهی، ملیحه

مطالب نویسنده