وجدان کاری؛ یک هنجار فرهنگی و فرهنگ مردمی

ناصر فکوهي، مهدي حيدري

وجدان کاری، یک هنجار فرهنگی است که به انجام کار مناسب در جامعه، ارزش معنوی مثبت می‌دهد. انگیزه‌های درون آدمی، نقطه آغاز وجدان کاری محسوب می‌شوند اما چگونگی تقویت و نگهداشت این انگیزه‌ها، محرک اصلی مفهوم وجدان کاری است. وجدان کاری با چهار مؤلفه ارتباط عمیق دارد. این چهار مؤلفه؛ دلبستگی و علاقه به کار، پشتکار و جدیت، روابط سالم و انسانی در محل کار و روح جمعی و مشارکت هستند. در این مقاله، نمونه‌هایی از ادبیات شفاهی آورده شده که موجب تقویت و باز تولید این چهار مؤلفه در طول زمان شده‌اند.
مفهوم کار بدون وجدان کاری کامل نیست؛ در صورتی که افراد جامعه کارها را بدون در نظر گرفتن مؤلفه‌های وجدان کاری انجام دهند، در طول زمان از اهداف مور نظر باز می‌مانند. بنابراین لازم است در کنار مفهوم کار، وجدان کاری نیز تعریف شود تا با اتصال به آن بتوان جامعه را به سرمنزل مقصود رساند.
استفاده از این نمونه‌ها در برنامه‌های مختلف رسانه ملی می‌تواند خلأهای کنونی این هنجار فرهنگی را پر کند. ساخت انیمیشن‌ و استفاده از مثل‌ها در متن‌های مختلف، از جمله راه‌های بهره‌گیری از این مقوله است.

پرونده «ناصر فکوهی» در انسان شناسی و فرهنگ
http://anthropology.ir/node/9132
 


برای خواندن متن کامل این مقاله در زیر کلیک کنید:

 

 

 

پیوستاندازه
Microsoft Office document icon 13705.doc191 KB

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

فکوهی، ناصر / مدیر انسان شناسی و فرهنگ

مطالب نویسنده