نمایش فیلم مستند: سرزمین خانه خورشید

گروه اخبار

فرهاد ورهران از قدیمی ترین فیلم سازان مستند ایران و از دوستان و همکاران انسان شناسی و فرهنگی است که تاکنون در برنامه های متعددی در همکاری با ما داشته است. امروز فیلمی از او در سینما آزادی به نمایش در می آید. انجمن مستند سازان خبر این نمایش را اعلام کرده است:  نمایش فیلم مستند ” سرزمین خانه خورشید ” به کارگردانی فرهاد ورهرام در سینما آزادی
انجمن تهیه کنندگان سینمای مستند ایران شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۶ عصر فیلم مستند ” سرزمین خانه خورشید “ را ، در سینما آزادی به نمایش می گذارد .
فیلم مستند ” سرزمین خانه خورشید ” به کارگردانی فرهاد ورهرام و تهیه کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و فرهاد ورهرام  ساخته شده است . موضوع این فیلم قایقرانی روی آب های خروشان رودخانه ی سیروان در کردستان می باشد.

نمایش فیلم های مستند در سینما آزادی با مشارکت انجمن تهیه کنندگان سینمای مستند ایران و مدیریت سینما آزادی صورت می پذیرد و ورود به سالن نمایش برای عموم آزاد است .

علاقه مندان سینمای مستند ایران می توانند روز شنبه ۲۹ بهمن ساعت ۱۸ در سینما آزادی به تماشای این فیلم بنشینند .

درباره فیلم از خبرگزرای مهر

"سرزمین خورشید" در جشنواره سینما حقیقت
فیلم مستند بلند "سرزمین خانه خورشید" به کارگردانی فرهاد ورهرام در گونه موضوعی مستند آزاد از بخش مسابقه ملی در پنجمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به نمایش عمومی در می‌آید.
به گزارش خبرگزاری مهر، در خلاصه این فیلم مستند 62 دقیقه‌ای که تولید سال 1390 است، آمده است: دو نفر قایقران با قایق کایاک تصمیم می‌گیرند که سرچشمه رودخانه خروشان سیروان در منطقه هورامانات کردستان را تا مرز عراق، محل ورود رودخانه به کشور عراق، طی کرده و با منطقه آشنا شوند.

عوامل تولید فیلم مستند بلند "سرزمین خانه خورشید" که برای اولین بار در جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت روی پرده می رود،  عبارتند از پژوهشگر، نویسنده و کارگردان: فرهاد ورهرام، تصویربردار: رضا تیموری، صدابردار: احمدرضا طایی، صداگذار: امیرحسین قاسمی، گوینده: شهرام درخشان، مدیرتولید: پیمان جعفری، مجری طرح: فرهاد ورهرام، تهیه کننده: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی- فرهاد ورهرام.

فرهاد ورهرام از مستندسازان قدیمی و سرشناس سینمای ایران است که در کارنامه فیلمسازی وی تولید آثاری چون آبگینه، باغ های زیرزمینی، صیادان بلوچ،‌ بازار در اردهال، تاراز، قتل شتر، عروسی مقدس، یاد و یادگار، ‌آسمان،‌ یکی بر شاخ، خلوت جنگل، ‌گذر شهر بر آب، ایستگاه، اون آش، ویونا،‌ دو آئین، صدا و ‌بدون وصیت نامه به چشم می خورد.

 

 

دوست و همکار گرامی

چنانکه از مطالب و مقالات منتشر شده به وسیله «انسان شناسی و فرهنگ» بهره می برید و انتشار آزاد آنها را مفید می دانید، دقت کنید که برای تداوم کار این سایت و خدمات دیگر مرکز انسان شناسی و فرهنگ، در کنار همکاری علمی،  نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان وجود دارد. برای اطلاع از چگونگی کمک رسانی و اقدام در این جهت خبر زیر را بخوانید

http://anthropology.ir/node/11294

 

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی