فراخوان یادداشت در شش سالگی «انسان شناسی و فرهنگ»

مدیریت

در مهر ماه 1390 «انسان شناسی و فرهنگ» پنجمین سال تاسیس خود را پشت سر می گذارد و با نزدیک  به چهار میلیون بازدید در طول این مدت و  طیف بازدید روزانه بین 2500 تا 6000 و رده بین 100 تا  160هزار در آلکسا،  جایگاه خود را به مثابه یک وبگاه علمی – ترویجی  تثبیت می کند. بازدید کنندگان انسان شناسی و فرهنگ امروز از بیش از هزار شهر و پنجاه کشور در جهان به آن وارد می شوند. این موفقیت را تا هر زمان که ادامه یابد، باید به مدیران ، نوبسندگان و خوانندگان خود تبریک بگوئیم و آن را بدون هیچ شک و تردیدی حاصل تلاش و علاقمندی و کمک های آنها بدانیم. انسان شناسی و فرهنگ تاکنون توانسته است به بخش بزرگی از اهداف اولیه خود یعنی گرد هم آوردن  گروه های فکری و اجتماعی گوناگون برای  همکاری و هم اندیشی در راه فرهنگ ، خارج از  حلقه های محفلی و یا ایدئولوژیک و ایجاد غرصه برای به اشتراک گذاشتن اندیشه ها و دادن فرصتی برای نوشتن و اندیشیدن و رشد در فرایند کنش فکری، دست بیابد بی آنکه نه خواسته باشد به یک به بانک مقالات تبدیل شود و نه به جایگاهی برای جهت دهی و سو گیری سود یا زیان این و آن.
در آستانه ششمین سال فعالیت این سایت و اقدام جهت تاسیس «موسسه انسان شناسی و فرهنگ» ، فعالیت های  ما در زمینه های مختلفی چون برگزاری همایش ها و  دوره های آموزشی و نشست های علمی و انتشار ویژه نامه ها که از سال های پیش آغاز شده اند، امسال نیز افزایش یافته و گسترش پیدا خواهند کرد. تاسیس «مرکز اسناد و  تاریخ فرهنگی» یکی از این اقدامات است که با  خبرهای جدید دیگری در سال جدید فعالیت بزودی به صورت مفصل به اطلاع خوانندگان می رسد.  «انسان شناسی و فرهنگ» از امسال برای گسترش فعالیت های خود در همه زمینه ها، در عین آنکه اصل را بر فعالیت داوطلبانه همه اعضای خود می گذارد، نیاز به کمک های مالی و سایر کمک های  اعضا و خوانندگان دارد تا بتواند این شبکه را به صورت رایگان حفظ کرده و به اشتراک گذاشتن و ایجاد زمینه فعالیت و در تیجه  رشد و توسعه آگاهی اجتماعی و فرهنگی را حفظ کند. و در این زمینه اطمینان داریم که دوستان ما را تنها نخواهند گذاشت.
علاقه بسیاری از فرهنگ دوستان خود را به صورت ابتکار های خود جوشی چون تاسیس صفحه «انسان شناسی و فرهنگ» در شبکه فیس بوک به این آدرس:


http://www.facebook.com/pages/%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D9%88-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF/164523266940929

و صفحه «انسان شناسی و فرهنگ» در شبکه ویکیپدیا به این آدرس:


http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C_%D9%88_%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF_%28%D9%88%D8%A8%E2%80%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87%29)

نشان داده است که از این بابت باید از این دوستان تشکر کنیم. تبدیل انسان شناسی و فرهنگ به مکانی برای تبادل اندیشه و  عرضه افکار و پژوهش ها و ارائه اخبار و رویدادهای فرهنگی و گزارش آنها و ایجاد رابطه میان دانشگاهیان، روشنفکران و دانشجویان و نویسندگان هدفی بوده است که ما داشته و داریم: به گمان ما  اعتلای فرهنگی و بهبود موقعیت های زندگی اجتماعی  بی تردید از راه به اشتراک گذاشتن و  گسترش هر چه بیشتر فرهنگ  و دانش امکان پذیر است و نهادهای رسمی و حرفه ای آموزش رسمی نمی توانند این کار را به تنهایی انجام دهند. در همه جای دنیا، دانش رو به دموکراتیزه شدن دارد و زمان آن فرا رسیده است که ما نیز واقعیت  بین رشته ای شدن، دموکراتیزه شدن و  زیر و رویی در تولید، انباشت و توزیع دانش  را بپذیریم و برای آ« راه های ابتکاری بیابیم. هم از انی رو انسان شناسی و فرهنگ از تمام علاقنمدان به حوزه های فرهنگی گوناگون ایرانی و غیر ایرانی  تقاضا می کند  به ما در این راه با  نوشته ها، پژوهش ها و کمک های دیگر خود  یاری رسانند.
در آستانه ششمین سال فعالیت انسان شناسی و فرهنگ،  مجموعه ای از یادداشت های برخی از مدیران، مسئولان، نویسندگان و خوانندگان خود را منتشر می کند. این فراخوان درخواستی است از شما برای مشارکت در این مجموعه . یادداشت ها می توانند کوتاه یا بلند و شامل نظر کلی شما،  دلایل و انگیزه های شما در همکاری با این سایت، انتقادات و پیشنهادهای شما برای بهبود کار باشد.
با این فراخوان از تمامی همکاران، نویسندگان و مدیران و خواننندگان و علاقمندان «انسان شناسی و فرهنگ»  تقاضا داریم، یادداشت خود را حداکثر تا 25  شهریور برای ما ارسال کنند.  نوشتن ِ حتی چند خط کوتاه  برای دلگرم کردن دست اندر کاران این مجموعه بسیار مفید خواهد بود.
از دوستان خواهشمندیم  یادداشت خود را به آدرس خانم  یاسمن اوحدی، مدیر روابط عمومی «انسان شناسی و فرهنگ»  به این آدرس :


yasmin.ohadi@gmail.com

 ارسال کنند. لطفا در یادداشت خود،  نام، مشخصات کوتاه (شغل یا موقعیت و محل اقامت) و در صورت تمایل آدرس ایمیل خود را ذکر کنید (رعایت این نکته در مورد همه اعضا و مدیران نیز باعث تسهیل کار ما می شود) . یادداشت ها پس از تنظیم در مهر ماه 1390 منتشر خواهند شد.  

با تشکر و ابراز ارادت مجدد
مدیریت «انسان شناسی و فرهنگ»
 

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

انسان‌شناسی و فرهنگ

مطالب نویسنده