فراخوان برای کمک مالی و سایر کمک ها به «انسان شناسی و فرهنگ»

مدیریت

انسان شناسی و فرهنگ، پس از گذشت نزدیک به 5 سال از آغاز آن به صورت به یک وبگاه شخصی، امروز به مکانی تبدیل شده است که هر روز ده ها صفحه بر حجم داده های آن افزایش می یابد و هزاران نفر می توانند از خدمات آن بهره ببرند.  پروژه ما برای تبدیل این وبگاه به یک موسسه فرهنگی نیز بیش از هر چیز این هدف را دنبال می کند که «انسان شناسی و فرهنگ»  بتواند ابزارهای گسترش و به اشتراک گذاشتن دانش فرهنگی و به خصوص همکاری و همفکری ، با هم بودن و با هم عمل کردن، تمرین شناخت دیگری و پذیرش دیگری به عنوان دیگری را امکان پذیر کند.
باید بگوئیم که در طول این سال ها، هرگز هیچ یک از  همکاران ما برای هزاران ساعت زمانی که برای تهیه مطالب و گزارش ها، تشکیل جلسات، ایجاد تماس و هماهنگی  و انجام کارهای فنی مربوط به سایت و فعالیت های جانبی آن (جلسات نقد کتاب، نمایش فیلم،  نشست های تخصصی، ارائه مشاوره، سخنرانی، برگزاری نمایشگاه و همایش و...) انجام دادند و می دهند، دستمزدی نگرفتد. اما باید توجه داشت که فعالیت های انجام شده تاکنون سرمایه عظیمی را به صورت کار انسانی تشکیل می دهد  و امروز این افتخاری برای ما است که «انسان شناسی و فرهنگ» از کوچکترین بودجه ای دولتی یا سرمایه گزاری خصوصی  برخوردار نبوده و صرفا بر اساس کار داوطلبانه  صدها تن از نویسندگان و همکارانش به حیات خود ادامه می دهد.
با وصف این،  برای آنکه بتوانیم در این راه به پیش برویم، برای آنکه بتوانیم از نرم افزارهای و شرکت های خدمات رایانه ای با کیفیت بالاتری  استفاده کنیم که امکان حفظ  صدها هزار صفحه اطلاعات و کار دوستانمان و تداوم بخشیدن به آن را به ما بدهد، برای آنکه بتوانیم اصل رایگان بودن سایت را برای  بخش مرکزی و  نشریات تخصصی آن که بزودی  به صورت مرتب منتشر می شوند، حفظ کنیم،  و سرانجام برای آنکه بتوانیم ده ها پروژه توسعه دیگر نظیر مرکز اسناد و تاریخ فرهنگی،  بانک های اطلاعاتی تصویری، صوتی و مکتوب، کتابخانه الکترونیکی و  کاغذی، پروژه بزرگ تاریخ  فرهنگی ایران معاصر و ... را به تحقق رسانیم و در عین حال استقلال مالی خود را نسبت به سرمایه گزاری های دولتی یا خصوصی حفظ کنیم،  تنها یک راه برای ما وجود دارد و آن کمک مالی دوستانی است که به راه ما باور دارند و از خدمات این  وبگاه استفاده می کنند.
به این منظور بزودی  یک سیستم کمک مالی در سایت تعبیه خواهد شد اما کسانی که مایل به کمک مالی در هر حدی، حتی بسیار ناچیز باشند، می توانند از هم اکنون با آدرس ما در بخش «تماس با ما»  تماس بگیرند تا فرم کمک مالی برای آنها ارسال شود. کمک ها به صورت کامل ثبت می شوند اما  اطلاعات مربوط به کمک کنندگان منتشر نخواهند شد. این کمک ها به ما امکان خواهد داد که رایگان بودن ویگاه «انسان شناسی و فرهنگ» را نیز حفظ کنیم.
دوستان و علاقمندان همچنین می توانند،  به سایر اشکال برای مثال در اختیار قرار دادن فضا برای برگزاری دوره ها و جلسات و یا در اختیار قرار دادن بخشی از وقت هفتگی خود به ما در اداره این وبگاه و موسسه کمک کنند. «انسان شناسی و فرهنگ» یک ابتکار مدنی است که همچون ابتکارهای مشابهی مثل «ویکیپدیا»  بدون کمک شما  امکان تداوم نخواهد داشت و در بهترین حالت دیگر نخواهد توانست رشد کند.
بنابراین اگر از این وبگاه و خدمات جانبی آن به هر گونه استفاده می برید و آنها را مفید می دانید. برای کمک به تداوم یافتن آن به ما یاری رسانید. مهم حجم کمک مالی شما نیست، بلکه اراده ای است که به این کمک می انجامد و نشان خواهد داد که برخلاف کلیشه های رایج، ما مردمانی هستیم که می توانیم به یکدیگر اعتماد کرده و قدرت آن چیزی را که برایمان مفید است می دانیم و برای  دوام آوردنش آستین بالا می زنیم.

با تشکر از حمایت و کمک های شما 
مدیریت  «انسان شناسی و فرهنگ»
   

دوست و همکار گرامی


چنانکه از ​فعالیت های داوطلبانه کانون ​«انسان شناسی و فرهنگ» و ​مطالب منتشر شده​ در سایت آن​ ​بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات ​و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

لطفا کمک های خود را به حساب زیر واریز کنید و در صورت دلخواه با ایمیل به ما اطلاع دهید.

شماره حساب بانک ملت: 117360766


شماره شبا: IR98 0120 0000 0000 0117 3607 66


شماره کارت: 7634-4916-3372-6104


به نام آقای رضا رجبی

نویسنده

انسان‌شناسی و فرهنگ

مطالب نویسنده